זה עם ישראל יהודים ודרוזים

קבוצה גדולה של יהודים ודרוזים שממלאים תפקידים שונים בחברה הישראלית, קוראים לעצמם קבוצת לב אל לב, מסיירים ומטיילים יחד מזה 3 שנים, פגשנו את המארגנות וחברת הקבוצה נאדיה כהן אלמנתו של איש המוסד הי"ד אלי כהן, סיימנו עם שקשוקה וקובה עירקית.

11.03.2019 מאת: חסין חלבי
זה עם ישראל יהודים ודרוזים

 

להתחבר לב אחד נשמה אחת לאחווה אמתית, זו היא קבוצת לב אל לב, קבוצה מיוחדת ומגובשת של דרוזים ויהודים שדרך המפגשים והטיולים ביחד לומדים להכיר ולהוקיר אחד את השני.

את הקבוצה הקימו לפני שלוש שנים צילה שקד מורה מחנכת ופעילה חברתית, יחד עם מורה הדרך ופיק נסראלדין ומגי סקר משפטנית ופעילה בחברה, אליהם הצטרפו עם הזמן עשרות חברים דרוזים ויהודים, הקבוצה ממשיכה להתרחב, ויודעת להתגייס לעזרה ותמיכה כשצריך.

צילה שקד: "הקבוצה קמה כדי להכיר ולהוקיר את העדה הדרוזית ואנשיה, תוך פעילויות משותפות". 

מגי סקר: "אנחנו נמשיך להיות יחד ושום דבר לא יפלג אותנו, לא ביבי, לא פוליטיקה ולא חוק הלאום".

בקבוצה אורחת כבוד תמידית נאדיה כהן אלמנתו של איש המוסד אלי כהן הי"ד, שציינה בשיחה לפורטל הכרמל שהיא אוהבת את העדה הדרוזית שנלחמה למען המדינה ומרגישה הזדהות עם בני העדה. נאדיה סיפרה על אלי כהן והמורשת שלו שהיא ממשיכה להנחיל לדורות הצעירים.

נאדיה: "אני כועסת על זה שאחרי שאלי גמר את התפקיד והיה בבית, הוא נשלח שוב לסוריה כאשר הוא ידע ושולחיו ידעו שאסור לשלוח אותו בחזרה".

זהירה ונוהאד ענבר, מכפר ראמה שרק הצטרפו לקבוצה, התרשמו מאוד מהקבוצה והחיבור המיוחד שיש.

הסיור התחיל בחווית אקסטרים בצוק מנרה, משם הקבוצה המשיכה לביקור במשגב עם, שכלל הסבר על גבול לבנון וסוריה מפי תושב משגב המדריך בצלאל.

ביער כפר גלעדי היתה הפסקה מענגת, תחרות בישול שקשוקות בטבע, ריחות וטעמים באווירה של ביחד, נאדיה הביאה לקבוצה קובה עירקית וכולם נהנו מהבישולים המיוחדים.

הסיור הסתיים בביקור בנחל כפר יובל ומצפה דדו.

חברי הקבוצה מבטיחים שימשיכו בדרכם לטייל וליהנות ולהיות תמיד ביחד.

 

לב אל לב יהודים דרוזים2019

תגובות

מומלצים