זכי כמאל על תרומת ארנס לדרוזים

עו"ד זכי כמאל שהכיר מקרוב את שר הביטחון המנוח משה ארנס, שתרומתו לדרוזים הייתה רבה במישורים מגוונים, אומר: "העדה הדרוזית צריכה להנציח את האיש החשוב הזה, אם לדרוזים בישראל היה ערך מוסף שבא לידי ביטוי, זה אך ורק בתקופת ארנס".

09.01.2019 מאת: פורטל הכרמל
זכי כמאל על תרומת ארנס לדרוזים

עו"ד זכי כמאל: "הכרתי את מישה ארנס מקרוב ב 1987 כאשר כיהן בתפקיד השר לענייני מיעוטים, בזמנו בנימין נתניהו היה שגריר באומות המאוחדות, המשכנו להיפגש וארנס התייעץ איתי בנושאים רבים של היחסים בין יהודים וערבים בארץ".

עו"ד זכי כמאל: "המפגש החשוב ביני לבינו, היה בשנת 1983 כאשר ארנס מונה לשר הביטחון, בממשלת מנחם בגין, המצב היה קשה בתקופת מלחמת לבנון, והסכסוך בין הנוצרים לדרוזים בלבנון, ארנס היה האיש היחיד להבדיל משרון, שבעצם פעל לשמור על אחינו בהרי אלשוף, העדה הדרוזית צריכה לראות בארנס כאחד האנשים הערכיים שתרם תרומה רצינית לעדה".

עו"ד זכי כמאל: "מישה ארנס היה אדם ערכי, אציל נפש, מדינאי, עם תרבות, מנהיג עם מחשבה וחזון, שהיה אצלו הערך העליון זה האדם".

עו"ד זכי כמאל: "ב1983 נפגשתי עם ארנס יחד עם המנוח שיח' אמין טריף, יותר מפעם, הוא שלח אלי את היועץ שלו המנוח אורי לוברני, שהיה איש מוסד, יחד נפגשנו עם מספר אנשים חשובים, כאשר ארנס היה המתווה איך לשמור על הדרוזים בהרי אלשוף, מפגיעה כלשהי ע"י הפלנגות, או ע"י גורמים אחרים. אם לדרוזים בישראל היה ערך מוסף שבא לידי ביטוי, זה אך ורק בתקופת ארנס, ארנס היה חסיד העדה הדרוזית, ארנס עשה צעדים שהיחידות השונות בצה"ל היו פתוחות בפני הדרוזים, הבנתי ממנו שהוא רואה בצבא כור היתוך שמאחד את כולם, בתקופתו גם נוצרים ומוסלמים התגייסו לצה"ל. אני משתתף בצער משפחת ארנס".

 

עו"ד זכי כמאל על משה ארנס ז"ל

תגובות

8. אחמד לפני 5 חודשים
ברכות לזכי כמאל
7. חלבי לפני 5 חודשים
תרומתו הייתה גדולה מאוד
6. כמאל לפני 5 חודשים
הדרוזים יודעים לכבד מי שעזר
5. אזרח לפני 5 חודשים
צעד נכון ומתבקש
4. דלאויי לפני 5 חודשים
יהיה זכרו ברוך
3. ישראלי לפני 5 חודשים
הלך לו איש ענק
2. בחורה לפני 5 חודשים
הכרנו אישיות מיוחדת
1. דרוזי לפני 5 חודשים
מפתיע

מומלצים