חג נביא שועייב עה"ש בצל הקורונה

לראשונה שחג נביא שועיב עה"ש מתקיים במתכונת המאבק הלאומי לבלימת התפשטות נגיף הקורונה, הדתיים הדרוזים קיימו תפילות מצומצמות לרגל החג שהיה אמור להיות חגיגי עבור בני העדה, המשטרה הודיעה שאסור לקיים את התהלוכה המסורתית ואסור לצאת מהבית, כל העובר על ההוראות צפוי לקנס.

25.04.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
חג נביא שועייב עה"ש בצל הקורונה

 

משטרת ישראל הודיעה:" על מנת למנוע את התפשטות נגיף הקורונה, השנה לא תתקיים התהלוכה המסורתית מכפר פקיעין עד לקבר הנביא הסמוך לכפר חיטים".

על מנת להבטיח את קיום הנחיות לשעת חרום, משטרת ישראל בשיתוף נכבדי העדה הדרוזית קראו לבני העדה להישאר בבתיהם ולחגוג את החג במסגרת המשפחה הגרעינית בלבד.

אין לחגוג את החג בחיק המשפחה המורחבת ואין לצאת למרחבים הציבוריים. יש להמשיך ולהקפיד על מילוי ההנחיות לשמירת ריחוק חברתי כלשונן. ימי החג לא מקימים חסינות מפני הדבקות במחלה. והמחלה נותרה מדבקת וקטלנית גם בימים אלו.

שוטרי משטרת ישראל נפרסו בישובים הדרוזים ובפארקים, ובמקומות הבילוי ובדרכים לכיוון נבי שועייב ויאכפו את קיום ההנחיות, זאת על מנת להבטיח את  בריאות הציבור ולמנוע הדבקה המונית.

יציאה מהבתים לשם חגיגת החג מהווה עבירה על ההנחיות, הימנעו מסיכון בריאות יקיריכם וקבלת קנסות הישארו בבתים.

המשטרה קוראת לציבור: "נשמעים להנחיות מצילים חיים!, לכן את החג הזה חוגגים בטוח, בבית, למען הבריאות של כולנו. משטרת ישראל מאחלת לכל בני העדה הדרוזית חג שמח, בטוח ובריא".

בעת כל אירוע חריג המצריך התערבות וטיפול משטרתי, יש ליצור קשר מיד עם מוקד החירום של המשטרה - מוקד 100, לקבלת מידע נוסף, ניתן ליצור קשר עם מוקד המידע הארצי של המשטרה - מוקד 110.

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים