יהודים ודרוזים הגיעו לגבול לבנון וסוריה

למרות המתח בצפון אלפי ישראלים העדיפו לעשות את השבת בצפון, קבוצה אחת מיוחדת של יהודים ודרוזים "מטיילים באהבה", שום פיצוצים וקולות ירי לא הרתיעו אותם, אפילו הצליחו לבלבל את חיזבאללה ממשגב עם, כולם יפים שם.

11.02.2018 מאת: חסין חלבי
יהודים ודרוזים הגיעו לגבול לבנון וסוריה

הרבה ישראלים מעדות שונות הפתיעו אותנו ביום מתוח שהעדיפו להגיע קרוב מאוד לגבול הלבנוני והסורי, הביטחון שלהם והאמונה בכוחו של צה"ל שמגן עליהם נותן להם ביטחון אישי גם כשמדובר בילדים.

הקבוצה שבנויה מיהודים ודרוזים יוסדה ע"י שני אנשים אלה פדרינג ומגיד שאהין, שכל המטרה שלהם לעשות טוב לאחרים ובמיוחד כשצריך להתגייס לעזרה ותמיכה, הם נמצאים ויודעים לעשות את זה הכי טוב שיש.

קבוצה גדולה שיצאה ממרכז הארץ עשתה חניית בוקר בשפרעם, כפר הורדים ומשם לחניון האלה בגבול לבנון ומשם לסיור במשגב עם, הר הבנטל וגבעת הצעקות.

את הקבוצה ליווה הפרשן הביטחוני ומדריך תיירים בחו"ל ראפע אבו טריף מירכא, שנתן סקירה על המצב הביטחוני בגבולות לבנון וסוריה ועל המצב של חיזבאללה כיום. אבו טריף "האזרחים בישראל חיים את המציאות, לעם יש חוסן לאומי חזק".

דבר נוסף שמייחד את הקבוצה הזו המשפחות השכולות, הקבוצה מחבקת ומעודדת ויודעת לעזור לאותם חברים.

במהלך הסיור נצפו עשרות מערכות תקשורת שהתעניינו במצב והקבוצה הזו נטמעה בתוך צוותי התקשורת.

חבר הקבוצה גסאן חלבי: "חשוב לבוא ולחזק את הצפון בימים מתוחים, זה לא רק לטייל, אנחנו גם תורמים לקהילה, כשצריך כולם מתייצבים ועוזרים".

ג'נאן טרודי מנהלת בית ספר בכפר סמיע, אמא ל3 ילדים שאיבדה את בעלה לפני חמש שנים, רואה בשילוב הזה חיזוק אישי לכל אחד ואחד במיוחד שהקבוצה מעודד ומטיילת במקומות שבעלה המנוח כה אהב.

מגיד שאהין: "הרעיון עלה לפני 8 שנים, את הקבוצה הקמנו אני ולאה פדרינג, מטיילים באהבה גודלת ומתרחבת כל הזמן, מצטרפים אלינו אנשים חדשים בכל טיול".

כרים בריק: "יש לנו את הצבא הכי חזק בעולם, אנחנו סומכים עליו בעיניים עצומות, ולכן אנחנו מטיילים בחופשיות ובכיף בכל מקום בארץ".

לאה פדרינג: "בכל אירוע בעדה הדרוזית אנחנו פעילים ושותפים, יש בקבוצת מטיילים באהבה, הרבה אהבה ונתינה והתמסרות".

ריהאם כיוף שחידים: "אנחנו מטיילים באהבה גם כשהמצב מתוח, ומעבירים מסר על ברית חיים של יהודים ודרוזים, אנחנו ממשיכים לחיות".

חכאם אבו חמד: "אני אוהבת לטייל בטבע והפעם החלטנו להצטרף לקבוצת מטיילים באהבה ולטייל מחוץ לכפר, לא מפחדים מהמתח בגבול כי יש מי שיגן עלינו למעלה".

אנגאם עגמיה סטודנטית לתואר שני באוניברסיטת חיפה: "הפעילות הזו מקרבת לבבות, זה טיול ראשון עבורי עם הקבוצה ואני לא מצטערת, ממש כיף".

מטיילים באהבה בגבול לבנון וסוריה

תגובות

3. ריהאם כיוף-שחידם לפני 11 חודשים
קבוצת
2. מגיד שאהין לפני 11 חודשים
שפרעם
1. לאה פדרינג לפני 11 חודשים
תודה ושאפו גדול

מומלצים