יסמין קבלאן ציור לנפש ולחברה

הסיפור של הצעירה יסמין קבלאן שהובילה לתערוכת סולו ראשונה מסוגה, שההכנסות מהתערוכה נתרמו לעמותת גשר לקהילה, יסמין בחצר הבית יחד עם המון צעירים וצעירות ובני משפחתה שהגיעו לעודד ולתמוך, זה לא במקרה שהציירת דרך הציור הצליחה להתגבר על בעיות אישיות אצלה.

21.06.2020 מאת: חסין חלבי
יסמין קבלאן ציור לנפש ולחברה

 

יסמין קבלאן שמחוזקת ונתמכת ע"י רבים שהצליחה לחבר מסביבה, מציגה תערוכה מיוחדת של צבעים שונים וצורות שונות, והכי בולט שזה אותו ציור של פנים מבולבלות, שדרכו הצליחה להתגבר על הפחדים ועל החששות, כך הובילה לתערוכה המיוחדת הזו.

אחד הציורים שנמצא בתחילת התערוכה, עם כיסוי פנים, זהו ציור שמדבר על המצב של יסמין שהייתה צריכה להתחתן ואירוע הקורונה שיבש לה את התכניות, בימים אלה היא הולכת למהלך של החתונה עם בחיר ליבה, שלא יכולים להגיד את שמו ולחשוף את פניו בשל תפקידו הרגיש.

ההורים גהאד וראיה קבלאן עם האחים והאחיות, נכחו בתערוכה בצורה מרכזית ומעודדת, יסמין מעידה שללא תמיכתם, התערוכה הזו לא הייתה יכולה להתקיים ובעיקר היא מודה לכל מי שתמך ועזר.

יסמין: "זו תערוכת סולו ראשונה שלי, זו תערוכה שיכולה לדבר לכל אלה עם בעיות נפשיות ושלא מצליחים להתגבר עליהם, לבוא ולדבר ולמצוא עזרה דרך הציור, לתת הרגשה שיש מי שחווה את מה שהם חוו ולהבין שכל חוויה היא מחשלת ובונה אותנו מחדש".

יסמין מעידה שהתמיכה והעזרה של ההורים נתנה לה פוש ענקי להיות מי שהיא ולפרוץ דרך.

מאחורי כל ציור בתערוכה יש סיפור כמו הציור שמחדד את מחלת השינה שסובלים ממנה הרבה צעירים ללא אבחון.

יסמין: "כל ההכנסות הולכים לארגון גשר לקהילה, ארגון שעוזר לאנשים תשושי נפש, לוקחים אותם לסדנאות ונותנים להם עזרה ומשקמים אותם, כדי לעמוד על הרגליים מחדש ולהשתלב בחברה".

יסמין: "בתקופה שהייתי שרויה בדיכאון הוצאתי את זה דרך הציור, ואני רוצה לחדד שזה בסדר גמור להיות שונה ולדבר על זה, יש למצוא את האומץ ולהגיד את זה".

 

פורטל הכרמל

יסמין קבלאן ציירת

תגובות

2. ציירת לפני 10 ימים
כל הכבוד בהצלחה
1. משפחת מנסור לפני 10 ימים
אין דברים כאלה

מומלצים