יפה בכל גיל ובכל מידה

מיזם אופנתי העלה על מסלול הדוגמנות לערב מרגש אחד, אזרחיות ותיקות, עובדות סוציאליות, מנהלות בתחום הבריאות והגיל השלישי, אחיות ורופאות.

22.01.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
יפה בכל גיל ובכל מידה

צילום צוות דור כרמל

שיתוף פעולה מעניין בין בית הדיור המוגן "דור כרמל" מבית רשת "נוה דור" של חברת נוה שוסטר , יפעת מזרחי, עובדת סוציאלית קלינית ויועצת של משרד הבריאות ומעצבת האופנה סיגל ויזל, במיזם שערער על הסטיגמות בנוגע לגיל השלישי. שיתוף הפעולה הניב בסוף השבוע האחרון ערב שכולו אופנה ותרומה לקהילה, בו עלו על מסלול הדוגמנות אזרחיות ותיקות דיירות המקום, עובדות סוציאליות, מנהלות בתחום, אחיות ורופאות יחד.

האירוע התקיים ביום חמישי האחרון בבית הדיור המוגן "דור כרמל" וכלל תצוגת אופנה של המעצבת סיגל ויזל, המעצבת בגדים במידות גדולות ובגדים לנשות הגיל השלישי אותן לבשו הנשים המציגות. בין המציגות כאמור, 14 דיירות "דור כרמל" צעדו לצד נשות מקצוע העובדות עם הגיל השלישי ביניהן מירב שרוט מנהלת התפעול, איה ולד הכט מנהלת השרות הסוציאלי וענת כפיר האחות האחראית של הדיור המוגן. כחלק מהתהליך, הנשים נפגשו עם המעצבת מספר פעמים ובחרו יחד את המראה שאיתו ירצו לצעוד על מסלול הדוגמנות. בסיום האירוע, התקיימה מכירת בגדי מעצבים ומחצית מהרווחים הועברו לתרומה.

פרויקט 'יפה בכל גיל ובכל מידה' נולד כחלק משיטת הטיפול 'lifestyle therapy' שמשמעותה הגעה לאיכות חיים פנימית דרך שיפור סגנון החיים, הדגשת אסתטיקה, חשיבה חיובית והעצמה דרך יופי. את השיטה פיתחה יפעת מזרחי שבמסגרת האירוע, העבירה הרצאה בנושא.

הערב כולו נעשה בהתנדבות מלאה של כל הגורמים, ונועד להציג קהילה חיפאית חזקה, מלוכדת, מקצועית ובעלת-נוכחות. בין הנוכחים נמצאו בכירים מתחום הבריאות והטיפול בגיל השלישי, דיירי ועובדי "דור כרמל" ומשפחותיהם.

מור נוימן מנהלת "דור כרמל": "המיזם משתלב בצורה נפלאה עם הדגש ש'דור כרמל' שמים על איכות החיים של הדיירים ושילוב מיזמים קהילתיים יוצאי דופן בשגרת החיים בבית הדיור המוגן.  מטרת האירוע שיצרנו היא בסופו של דבר לעודד את נשות הגיל השלישי לשמור על סגנון ואסתטיקה, אמירה אישית וייחודית ואורח חיים בריא".

יפעת מזרחי, עובדת סוציאלית קלינית ויועצת משרד הבריאות בתחום הרווחה ואיכות חיי הקשישים בארץ: "אחוז נכבד מאוכלוסיית הקשישים הם אנשים פעילים שרוצים להמשיך ולחיות חיים רגילים, לבלות ולטפח את עצמם. מיזם 'יפה בכל גיל ובכל מידה' מנסה לעורר את המודעות לנושא, לעודד את הגיל השלישי לפעול למען איכות חיים וכן, להפחית את הסטיגמות הצפות כיום בחברה בנוגע לאוכלוסייה המבוגרת".

 

תגובות

2. שרטו לפני 1 שנה
רעיון מקסים
1. רחל לפני 1 שנה
יפה

מומלצים