כבוד השופטת כאמלה גדעון סגרה את המסגד בדליה

כאמלה גדעון שופטת בכירה בפסק הדין ציינה שהנתבע אחמד פחמאוי ישלם שכר טרחה והוצאות משפט ואסרה על כל שימוש בבניין לתפילות וקיום אירועים חברתיים, ראיפה פחמאוי שהובילה את התביעה חשה מאוימת בימים האחרונים

05.12.2018 מאת: פורטל הכרמל
כבוד השופטת כאמלה גדעון סגרה את המסגד בדליה

ראיפה פחמאוי נגד אחמד פחמאוי במשפט שנמשך מספר שנים, המקום לא חויב בהוצאות ארנונה ומים והיה לפטור מתשלומי מיסים, בגלל שהוגדר מקום דתח, בזמן שטענו בבית המשפט שהמקום לא מקום לתפילה.

התביעה התייחסה למחלוקת על בניין בן 3 קומות שנמצא בשכונה המזרחית בדאלית אל כרמל בגוש 11506 מגרש 3, בחלקה 35, המיועד על פי היתר הבניה למטרת מגורים בלבד.

ראיפה פחמאוי התובעת גרה במרחק מטרים ספורים מהמקום באותו גוש בחלקה 38, המקום הפך בשנים האחרונות למטרד ביום ובלילה,  והטענה שלא נוח לגור ליד מקום שהפך למוקד עלייה לרגל.

כבוד השופטת הבכירה כאמלה ג'דעון שביקרה במקום ומכירה את התיק מתחילתו, הבינה שיש כאן בעיה רצינית ואפילו ציינה את זה בפסק הדין, "המקום הפך להיות הפרעה של ממש שמשמעה הפרעה ממשית ולא קלת ערך, מהותית ולא חולפת".

כבוד השופטת פסקה צו מניעה קובע המורה לנתבע ולכל מי מטעמו להפסיק את השימוש בבניין הבנוי על מגרש 3 בחלקה 35, שבגוש 11506, בדאלית אל כרמל כבית תפילה או בית עם וכל שימוש אחר שאיננו למטרות מגורים, כל עוד לא שונה ייעוד הבניין באופן חוקי.

השופטת חייבה את הנתבע בפיצוי של 20.000 ש"ח, ואגרת משפט ושכר טרחה עו"ד.

 

לכתבות בעניין

המסגד בדליה הפך למקלט לכל מוסלמי מזדמן

פרשת המסגד בדליה מסתעפת

הפשרה בעניין המסגד בדליה לא צלחה

המסגד הלא מאושר בדליה הפך מטרד לסביבה המקומית

המסגד שהפך למפגע בשכונה, הרכס והמועצה מתעלמים

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

1. רמי לפני 8 חודשים
דחוף להתעורר

מומלצים