שליחות ועזרה תכונת היהודים ועכשיו הדרוזים

ד"ר אמין זידאן שחוזר משליחות הסיוע ברעידת האדמה במקסיקו עם הרבה גאווה ומסר וחינוך למעצמת העל ישראל, שלמרות מספרה הקטן היא נמצאת ומסייעת בכל מקום בעולם, ד"ר אמין "ייצגתי את המקצוע, ישראל והעדה הדרוזית".

30.09.2017 מאת: חסין חלבי , יוני מריח
שליחות ועזרה תכונת היהודים ועכשיו הדרוזים

להגיע למרחקים כל כך גדולים, כדי להגיש סיוע רפואי, זה לא מובן מאליו, ד"ר אמין זידאן מעוספיה שהוביל משלחת בערב ראש השנה, עם ארגון SSF מצילים ללא גבולות, שמוביל בארץ אריה לוי, הגיעו למקסיקו ומייד נכנסו לעבודה בשטח.

הקשר עם הארגון נוצר עם פניית עמית ברק לפורטל הכרמל ומשם לד"ר אמין ואחרים.

להיות במשלחת הצלה במקסיקו, להנגיש עזרה לאנשים ולהיחשף ולהכיר את החברה והתרבות שלהם וההיסטוריה של אימפריית האצטקים המדהימה ביותר באמריקה.

בשיחות שקדמו עם ד"ר אמין זידאן בזמן שהם שהו במקסיקו, הוא סיפר: "הגענו לאתר בניין שקרס בניו מקסיקו, בניין בן 5 קומות, עדי ראייה סיפרו שהבניין קרס תוך שניות, התמוטט כמו מגדל קלפים. בבניין הזה לא היו ניצולים".

ד"ר אמין זידאן : "לגביי אישית בחירתי במקצוע הרפואה זה שליחות שנותנת סיפוק וייעוד ובמקרה זה של ההתנדבות להצלת חיים גם מעבר לאוקיינוס, זה הופך את המילים היפות למעשים וזו זכות גדולה שהעיסוק שלי במקצוע הרפואה ממלא אותנו הרופאים בסיפוק גם כשאנו עייפים, רעבים, עצובים ואפילו מפחדים, הרפואה היא מקור של כוח ואושר פנימי וכל הצלחה להעלות חיוך על שפתיו של ילד או לשפר בריאות של כל פונה אלי, נותן את הכוחות להתמודד עם הקשיים שבדרך".

רגע אחרי שד"ר זידאן נוחת בארץ פוגשים אותו כדי להיות שותפים בחוויה מהמשלחת במקסיקו, איך להתמודד בין היופי וההיסטוריה של הארץ הזו לבין האסונות הכבדים שפקדו את הארץ.

ד"ר אמין זידאן שמגיע מקופת חולים מאוחדת למלא את תפקיד הרפואה טיפל ומטפל במקרים קשים בארץ בנסיבות לא נעימות, לא מסתיר את ההתרגשות שלו מהעם המקסיקני שמגדיר אותו כעם נפלא שקט ובעל ערכים, בנוסף זכה להכיר את האוכלוסייה שנמצאת במקסיקו היום כולל יהודים דרוזים ועדות נוספות.

בפגישה עם יהודי תושב מקסיקו ד"ר חיים רובנשטיין שבכה מול המצלמה מהתרגשות על העזרה שהישראלים ובעיקר הדרוזים נתנו באסון שפקד את העם המקסיקני.

הסיכום של ד"ר אמין זידאן שזה אותו עם יהודי שמאפיין אותו הסיוע לעמים אחרים בעת אסון, עם שכולל בתוכו גם בני המיעוטים האחרים, ואשר מגלה נכונות להושיט יד לעזרה בעת צורך.

 

 

 

 

 

 

 

פורטל הכרמל

תגובות

9. בחורה לפני 3 שנים
הערכה וכבוד
8. ניסן ז. שכן לפני 3 שנים
כבוד וגאווה
7. דר ניר-רמת השרון לפני 3 שנים
אחריות וגאווה
6. דר יוסף ג.-ירושלים לפני 3 שנים
האיש הנכון למשימה הנכונה
5. WISSAM לפני 3 שנים
ALL HONOR
4. Alo z. לפני 3 שנים
كل الاحترام
3. אבו עלי לפני 3 שנים
כבוד למדינה
2. צעיר לפני 3 שנים
מרגש עד דמעות ד"ר אמין תודה לך
1. דר אמין זידאן מאוחדת עספיא לפני 3 שנים
היו דרוכים!

מומלצים