כמרים רבנים וקאדים נגד אלימות בחברה הערבית

פורום אנשי דת, כמרים, רבנים, פוסקי אסלאם ודרשנים מכל העדות והדתות בישראל, יפעלו יחד להפסקת האלימות בחברה הערבית. ניצב ג'מאל חכרוש "לוקח אחריות על טעויות העבר ומבקש מהציבור לשתף פעולה עם תהליך בניית האמון המחודש", מה ביקשו ד"ר רביעה בסיס ונאדיה אבו חמדה?.

28.10.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
כמרים רבנים וקאדים נגד אלימות בחברה הערבית

כמרים רבנים וקאדים יפעלו נגד אלימות בחברה הערבית, זאת החדשה המרכזית מכנס נס-עמים בו השתתפו נציגי כל מגזרי החברה הישראלית, המבקשים לעצור את האלימות הקשה.

בכנס הציג ד"ר נוהד עלי הציג מחקר עומק על הסיבות והשינויים באלימות בחברה הערבית. על בסיס המחקר שלו הופעל מיזם "קהילות בטוחות" בחברה הערבית.

הגב' עולה נג'מי - יוסף, מנהלת שותפה של התוכנית בעמותת יזמות אברהם, הציגה את ההטמעה המוצלחת של הפרויקט ברשויות המקומיות שבהן נפתחו לאחרונה תחנות/נקודות משטרה. במקומות אלה מתקיים ליווי מקומי של רכזי התוכנית מארגון יזמות אברהם בישובים מג'ד אל כרום, ג'סר א-זרקא, טמרה, כפר קאסם, לוד, עכו, ערערה. הפרויקט משלב תוכניות הכשרה קהילתיות בנושא ביטחון אישי, עבודה עם המשטרה, הקהילה, נשים, נוער והרשות המקומית.

ד"ר וואיל כריים מציע להכריז על מבצע 'ביעור מזומנים' שבמסגרתו יופקדו הכספים הגדולים בבנק ללא חקירה ועונש. המטרה הקטנת מחזורי הכסף המזומן יקטינו את חיכוך האזרחים עם ארגוני הפשיעה.

מהצד של המשטרה אמר ניצב ג'מאל חכרוש, שהוא לוקח אחריות על טעויות העבר ומבקש מהציבור לשתף פעולה עם תהליך בניית האמון המחודש עם הכוח. במקומות בהם נפתחו תחנות חדשות מסתבר שמדד איכות השירות לאזרח מרקיע שחקים. הוא מבקש מהחברה הערבית לערוך חשבון נפש על  מידת הדמוקרטיה שהיא מאפשרת בתוכה ולהחליף את שלטון החמולות בשלטון החוק.

יובל רחמים מראשי תנועת ישראלים שווים ויו"ר פורום ארגוני השלום, ציין את ההפרדה הקיימת בין החברה היהודית לערבית כאחד מגורמי הרקע לאלימות. הוא הציע לשתי העדות לפעול יחד לעצירת האלימות. סועאד חלבי חברת וועד אגודת המגשרים, הציעה ללמד בבתי הספר את כלי הגישור לפתרון סכסוכים בדרכי שלום.

נאדיה אבו חמדה מנחה ומאמנת אישית ואקטיביסטית קראה לנהוג בציבור כפי שנוהגים במרחב הפרטי, לשמור על הכללים להורדת האלימות.

ד"ר רביעה בסיס, אשת חינוך, מבקשת להקים עמותות התנדבותיות לתוכניות ומסגרות לשעות הפנאי ולבילוי לצעירים, להרחיקם מפיתויי העבריינות.

 

תגובות

מומלצים