כפר הילד בחורפיש מודה למשמרת א' כלא חירמון

המעשים הטובים והרצון לעזור במקומות הנכונים בסדר היום של מפקדי וסוהרי כלא חרמון, שמגיעים ותורמים לכפר הילד בחורפיש, תרומה שמסייעת לחניכים בזמן הקורונה, מפקד המשמרת רב כלאי סאמר דאהר:"למרות הכל אנחנו מחדדים את השמירה מקורונה".

15.11.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
כפר הילד בחורפיש מודה למשמרת א' כלא חירמון

 

רב כלאי סאמר דאהר, בן 47 מבית גאן, נמצא בבתי הסוהר מזה 24 שנים, נשוי פלוס 3, בעל תואר שני, שמשרת בכלא חרמון ומפקד על משמרת א', סאמר יחד עם הסוהרים שלו תרמו לכפר הילד בחורפיש.

בשיחה לפורטל הכרמל והצפון, סאמר מספר: "אבי ז"ל היה איש שב"ס מהדרוזים הראשונים שהתגייסו לשב"ס, גם אחי נמצא בשב"ס, כולנו התחנכנו על נתינה ועזרה לזולת ואכפתיות מעל ומעבר. במשפחה שלי מאוד גאים בזה שאנחנו תורמים לחברה, זו מצווה וחלק מהערכים שלנו בשב"ס, שמאוד מקפיד ורוצה לשמור על קשר עם הקהילה".

"הרעיון עלה ע"י הסוהרים שלי עוד לפני שהחלה הקורונה, זה דבר שמגביר את תחושת השייכות ונותן סיפוק אישי, ועושה סיפוק לאנשים שמקבלים את התרומה".

סאמר: "בגלל הקורונה וההנחיות והריחוק החברתי, נאלצנו להגיע לכפר הילד בהרכב מצומצם, היינו כעשרה אנשים, לא פגשנו ילדים, אלא את מנהל כפר הילד שהוא רב כלאי בדימוס מדיין אבו עיסא. הבנתי שילדי כפר הילדים נמצאים בלמידה מרחוק וחסרים להם אמצעים ולכן בחרנו לקחת להם מחשבים עם תוכנת הזום ע"מ שיוכלו ללמוד. היוזמה היא של משמרת א' מכלא חרמון, אספנו מעל 5800 ש"ח. גם הבעלים של חנות המחשבים שממנו רכשנו את המחשבים, נתן לנו את המחשבים במחירי עלות למען הילדים".

סאמר: "אנחנו בתקופה מאוד מאתגרת והמדינה מתמודדת במשבר הקורונה, אנחנו כסוהרים מתבקשים לערבות הדדית ואיכפת לנו לשמור על בריאות הסוהרים והאסירים, אנחנו עושים בדיקות קורונה באופן שוטף לכולם ושומרים על הליכה לפי ההנחיות".

מדיין אבו עיסא מנהל כפר הילד בחורפיש בשיחה לפורטל הכרמל והצפון :"ביקרו אותנו סוהרי משמרת א' מבית סוהר חרמון על גדות נחל צלמון בסמוך ליישוב מע'אר, בפיקודו של רב כלאי סאמר דאהר, הם הגיעו לכפר הילד הממוקם בחורפיש כדי להביא לנו את תרומתם יקרת הערך והחשובה למען חניכי הכפר, תרומה של מחשבים טבלטים וטלוויזיה, מתנה שעוזרת מאוד בזמן הזה של משבר הקורונה ובמיוחד למפגשים בזום".

מדיין: "ביקור חשוב זה משרת את חניכי הכפר בחשיפת הכפר ילדיו ומטרותיו לקהל הרחב, ילדי הכפר מעריכים ומוקירים את הסוהרים, ביקור זה נותן להם תחושה של שייכות והרגשה של שייכות לקהילה ושוויון ומעצים את הביטחון האישי שלהם, שהם נראים וחשובים לעדה ולקהילה ולמדינת ישראל והם אינם חצר אחורית, אנו מודים למנהל בית הסוהר ולסגל הפיקוד של בתי הסוהר על ביקורים חשובים אלה ומקווים להמשך שיתוף פעולה בין כפר הילדים לבתי הסוהר".

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים