כרמל נסר אלדין נבחר להוביל את התנועה הדרוזית הציונית בישראל

ציונות זו מולדת וגאווה לשמירה על האדמה, זה מה שעשו הדרוזים עם הקמת מדינת ישראל, הם נשארו כאן נלחמו ונלחמים להגן על הארץ מהאויב שרוצה לחסלה, חברי התנועה הדרוזית הציונית התכנסו בדליה לבחירת יו"ר לתנועה במקום המנוח יוסף ז"ל, כרמל נבחר פה אחד להוביל את התנועה.

09.10.2021 מאת: חסין חלבי
כרמל נסר אלדין נבחר להוביל את התנועה הדרוזית הציונית בישראל

 

מעל ארבעים וחמש שנים שהתנועה הציונית הדרוזית על כל מוסדותיה עוזרת ומעניקה מלגות ותומכת בבני הנוער והסטודנטים, בנוסף להכשרה וחיזוק מעמד האישה בישראל.

 

זה לא מובן מאליו, שחברי התנועה אשר מגיעים מהגולן והגליל, עוזבים הכל ומתייצבים להסדיר את המשך ניהול התנועה אחרי יוסף נסר אלדין ז"ל, שנפטר בפתאומיות ועזב אחריו מוסדות תנועה פעילים בכל המישורים.

 

ח"כ מופיד מרעי יו"ר הועדה המסדרת לבחירות, יחד עם עו"ד ספא חמוד ומזכיר התנועה זייד דגש קיימו בחירה פתוחה ושקופה לפי הפרוטוקול לבחירת יו"ר לתנועה.

 

כרמל נסר אלדין ראש מועצה לשעבר, מקבל אימון כל הנוכחים חברי התנועה הציונית דרוזית, הרוב בעלי תפקידים שונים בחברה הדרוזית בישראל ונמצא בעמדות מפתח בכל העמדות.

 

בלטו במפגש קבוצת הנשים אשר מרכזת מהא נסר אלדין לחיזוק מעמד האישה ושילובה בסקטור הכלכלי חברתי בישראל ובעיקר הדרכות והעברות קורסים מתאימים לנשים הדרוזיות.

 

ח"כ מופיד מרעי שהכריז על כרמל כיו"ר התנועה, חיזק את התנועה ואיחל לה בהצלחה. מופיד הבטיח להמשיך להיות חלק בלתי נפרד מהתנועה ולעשות הכל למען חיזוק הצעירים והצעירות הדרוזיות בישראל.

 

סרטון שהופץ בחגיגות 40 לתנועה הדרוזית הציונית בשנת 2016

 

 

 

בין הנואמים הנוספים על יוסף נסר אלדין ז"ל, היה האימאם שייך וגדי חסון, חבר הכנסת לשעבר אמל נסר אלדין, גוזף חביש איש מרכזי בחברה, ד"ר גבר אבו רוכן והמשורר נגיב סגים, מהא נסר אלדין והשיכים חברי התנועה מכפרי הגליל.

 

בלטה בהתכנסות נוכחות קבוצת הצעירים של ארגון נוער צמרת שמוביל כרמי אברהים מסניף סאג'ור בגליל, הם שעושים עבודה טובה לחיזוק הנוער במגזר היהודי בישראל.

 

 

 

 

כרמל שכבר היה בתפקיד ציבורי בבית שלו רגע אחרי ההכרזה על בחירתו ליו"ר התנועה הדרוזית ציונית, נשמע מתרגש ומלא בגאווה, על זה שחברי התנועה נתנו בו אימון להוביל יחד איתם את הארגון הגדול הזה למקום מרכזי, שיעזור בכל המשתמע לכפר הדרוזי והקשר הנכון עם מוסדות המדינה.

 

כרמל שהיה מחובק בבני משפחתו והדודים ובעיקר האחים, האישה וילדיו, הודה לנוכחים על בחירתו וסקר בפניהם את מה שצריך להמשיך להוביל, ועל קרן המלגות שתקום ע"ש יוסף ז"ל, בנוסף כרמל נגע בצעירים שצריך להשקיע בהם הרבה, כדי לחזק אותם, לאהוב ולחזק את הקשר למולדתם קשר שנרקם עם קום המדינה ולא להישחף עם הזרם הערבי אשר מדבר על אי שייכות לארץ ולמדינת ישראל.

 

 

לסרטון של הנואמים בערב בחירתו של כרמל

 

 

 

התנועה הדרוזית הציונית אשר פועלת במשך 50 שנה לחיזוק המגזר הדרוזי, הכשירה יחד עם הסוכנות היהודית את בנות העדה הדרוזית לדירקטוריות ולשילובן במשק הכלכלי והובלת פרויקט שגרירים צעירים שכולל חילופי משלחות לכל מני מדינות ובעיקר לימוד על העדה הדרוזית בבתי ספר יהודים, בפרט בדרום הארץ, כולל הובלת פרויקטים בבתי ספר בקרן הקיימת לישראל.

 

עד היום אלפי סטודנטים זכו למלגות לימוד מהתנועה הציונית הדרוזית, התנועה פעלה ותמשיך לפעול לחיזוק הצעירים הדרוזים בכל המקומות.

 

לסרטונים

 

 

כרמל ומהא נסר אלדין

תגובות

18. גל לפני 11 ימים
אנשים שרואים את העתיד
17. דילאוי לפני 12 ימים
לאוסמה
16. כיוף לפני 12 ימים
ברכות אבו יוסף
15. אוסמה לפני 12 ימים
המקום המרכזי של הדרוזים
14. דאליה רציני לפני 12 ימים
מאמין בתנועה ודרכה
13. يوسف عامر לפני 12 ימים
سؤال
12. חלבי קוח לפני 12 ימים
צעד מבורך כרמל אדם רציני
11. מהגליל לפני 12 ימים
איש יקר ומוערך מאוד אצלנו
10. בחורה לפני 12 ימים
ברכות מאמנים בך
9. דילאוי מבסוט לפני 12 ימים
שיא עולם
8. עמיר לפני 12 ימים
ומה הלאה
7. בהצלחה אחי לפני 13 ימים
ברכות אתה מסוגל להוביל
6. חלבי לפני 13 ימים
חלבי
5. צעיר לפני 13 ימים
ישר כח לכל מי שתומך את העידה ואתה הכפר
4. דילאוי לפני 13 ימים
ברכות
3. צעיר לפני 13 ימים
לא ידעתי הרבה עכשיו כן
2. דרוזי לפני 13 ימים
מרגיש נהדר ובעל כוח עצום
1. בחורה לפני 13 ימים
צעד נהדר ומתבקש

מומלצים