כתב אישום נגד 4 נאשמים מירכא ובית גאן

פרקליטות מחוז חיפה הגישה לבית המשפט המחוזי כתב אישום כנגד ארבעת הנאשמים אמג'ד אבו גנב(35) ויוסף מועדי(22) מכפר ירכא ונגד רואד ספדי(30) ונאיף נגים(25) מבית ג'ן בגין ביצוע עבירות בנשק ייצור, סחר, נשיאה והובלה, החזקה, עבירות סמים סחר, החזקה וקשר לפשע.

08.07.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
כתב אישום נגד 4 נאשמים מירכא ובית גאן

 

מעובדות כתב האישום שהוגש באמצעות עוה"ד, ד"ר ערן בר, עולה כי מדובר בפרשיה חמורה במסגרתה הופעל סוכן משטרתית  שרכש מהנאשם אמג'ד אבו ג'נב  מכפר ירכא במספר רב של הזדמנויות, אמצעי לחימה רבים ומסוכנים 5 מטעני חבלה המופעלים באמצעות מערכת אלחוטית, 14 לבנות חבלה אחת מהן במשקל 1.4 ק"ג, 11 כוסיות ייזום, פתילים רועמים, 2 מכלולים לרובה סער 16M, אקדח מסוג FN, תחמושת ובנוסף יחד עם הנאשם הנוסף יוסף מועדי סחרו בסמים מסוכנים מסוג קנבוס וחשיש בכמויות גדולות.

עוד עולה,  כי הנאשם  רואד ספדי - איש קבע המשרת כנגד לוגיסטיקה בצה"ל , ייצר והכין מטעני החבלה,  ויחד עם נאיף נג'ים  קשרו קשר לייצור מטעני החבלה  על מנת למכור אותם לסוכן.

בהתאם לקשר ייצר ספדי יחד עם נגים תושבי בית ג'ן את המטענים והעבירם לאמג'ד שמכרם  לסוכן.

ביום מעצרם  ה11.6.19 בשעות הבוקר, נערך בידי משטרת ישראל חיפוש בביתם של הנאשמים ונתפסו חומרי הפעלה למטענים, תחמושת ובאביזרי נשק,  בביתו של ספדי ובבית העסק "אסקובר" המופעל על ידו, נמצאו חומרים וחפצים המלמדים על כך שהפעיל ספדי מעבדה לייצור מטעני חבלה. 

בבקשת המעצר נטען כי: "המעורבות של הנאשמים כמפורט באישומים השונים, מצביעה על מעורבות פלילית ברף הגבוה והכל לשם בצע כסף. הקשרים הענפים של הנאשמים עם גורמים עברייניים לשם סחר באמל"ח או סמים מצביעה על מסוכנות רבה, ויש בה לאיין כל אפשרות לשחרור המשיבים לחלופה".

עוד נכתב כי "ביחס לנאשם המרכזי אמג'ד מדובר במי שעסק במשך זמן רב בפעילות עבריינית ענפה במסגרתה מכר אמצעי לחימה וסמים בכמויות רבות".

"מחומר הראיות ניתן ללמוד על קשריו העברייניים של אמג'ד, על גישתו לאמצעי לחימה שונים מגוונים ,אמג'ד  לא נרתע מלספק אמצעי לחימה מסוכנים ביותר שיכולים להביא לפגיעה קשה באזרחים ויחד עם ספדי  מעורבים באופן ישיר בסחר במטעני חבלה מסוכנים המופעלים באמצעות שלט רחוק, משמשים לא אחת גורמים עבריינים ומביאים לפגיעה קשה באזרחים ואף למותם".

הפרקליטות ביקשה מבית המשפט להורות על מעצרם של הנאשמים עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם 

 

תגובות

מומלצים