לא במקרה הדרוזים בטקס סיום קורס טייס

ההנהגה הרוחנית והציבורית הדרוזית, נכחה בסיום קורס טייס של חיל האוויר, מחזור 176, היום בחיל האוויר בני העדה הדרוזית משולבים בכל זרועות החיל, צמרת המדינה הזכירה את תרומת בני העדה הדרוזית בצה"ל.

29.06.2018 מאת: פורטל הכרמל
לא במקרה הדרוזים בטקס סיום קורס טייס

שיח' מוופק טריף הוזמן לסיום קורס טייס של חיל האוויר אשר נערך בחצרים. השיח הוזמן באופן אישי על ידי מפקד חיל האוויר האלוף עמיקם נורקין.

בטקס השתתפו נשיא המדינה ראובן רובי ריבלין וראש הממשלה בנימין נתניהו אשר בירכו בנאומיהם את השיח' טריף ואת העדה הדרוזית. 

במהלך נאום מפקד חיל האוויר הזכיר את שילוב בני העדה הדרוזית בחיל , כאשר ישנם לוחמי צוות אוויר, מהנדסים, מפקדי יחידות, לוחמים וקצינים ביחידות מיוחדות ועוד. 

לציין כי קורס טייס הינו הקורס היוקרתי ביותר בצה"ל אשר נמשך שלוש שנים ואחוזים בודדים בלבד מצליחים להשלים אותו.

הזמנת השיח' טריף לטקס הסיום ואזכור תרומת הדרוזים על ידי נשיא במדינה וראש הממשלה במעמד המיוחד הינה אות כבוד והערכה לעדה הדרוזית כולה. 

לציין כי לשיח' טריף התלוו שופטי בית הדין הדתי הדרוזי, ראש המועצה המקומית חורפיש ויו"ר פורום הרשויות הדרוזיות מופיד מרעי ונכבדים נוספים מהעדה.

נשיא המדינה, ראובן ריבלין: "לפני שבעים שנה בדיוק, במאי 1948 עם תקומת מדינת ישראל, הוקם חיל האוויר הישראלי, ובשבעים השנים שחלפו מאז 48' נסק חיל האוויר הישראלי והיה לאגדה. חיל שאת עוצמתו אי אפשר לעצור ואת המנגינה שלו, איך אומרים אצלכם?, אי אפשר להפסיק. זרוע פלדה - ארוכה, עוצמתית, קטלנית, מדויקת עם יכולת הרתעה, הכרעה וסיכול. מחילות האוויר המתוחכמים, הנועזים, המתקדמים והטובים ביותר בעולם".

"חיל האוויר הישראלי משמש כעמוד התווך בבניין הכוח הצה"לי, ונדבך מרכזי בשמירה על הביטחון הלאומי של מדינת ישראל. טייסי החיל, מוכנים לפעילות בכל רגע בו יידרשו. ערוכים לכל משימה, הגנתית או התקפית, בזירות קרובות, רחוקות, ורחוקות מאד. רק לפני כשנה קלטנו את מטוס ה'אדיר' ומאז, בידכם האמונות של טייסי חיל האוויר, הוא כבר טבל את טבילת האש הראשונה שלו כמטוס מבצעי, רק לאחרונה הוכיחו טייסי חיל האוויר שוב שגם מול אש אויב צפופה הם לא חוזרים עד שמבצעים".

"זה ה-DNA של החיל את כנפיו תישאו מהיום בגאון: דבקות במשימה נחישות, מצוינות, מסירות קור רוח, המטוס לבדו מתוחכם ומשוכלל ככל שיהיה לא יביס ולא ינצח את שדה הקרב העתידי. אתם, הבוגרות והבוגרים כל אחת ואחד מכם, הרוח המפעמת מתחת לכנפי החיל האדיר הזה. אתם האדם שינצח את המערכה".


 
ראש הממשלה, בנימין נתניהו: "סביבנו רוחשות סכנות ולחיל האוויר יש תפקיד מרכזי בסיכולן, התוקפנות של איראן וגרורותיה באזורנו אינה דועכת. אני מדגיש חד משמעית: לא ניתן לאיראן לפתח נשק גרעיני. נמשיך לפעול בכל העוצמה נגד תכניתה להפוך את סוריה לבסיס טילים קטלני נגדנו". 

"ואנו, צה"ל, ובתוכו חיל האוויר, נמשיך לפעול בעוצמה נגד מטרות איראניות במרחב, אנחנו נגן בנחישות חסרת פשרות על גבולותינו, על ריבונותנו, על ביטחון אזרחנו. נמשיך לפעול בטווחים קרובים ורחוקים, בזירות גלויות ועלומות, נגד מבקשי נפשנו. וביחס לרצועת עזה, אומר רק זאת: מי שיגרור אותנו לעימות, יצטער על כך מאוד. גם כאן לחיל האוויר יש תפקיד מכריע".
 
שר הביטחון, אביגדור ליברמן: "כשאני עומד מולכם עכשיו, אני רואה לפניי את מפקדי הלהקים והטייסות של העשור הבא, אני רואה לפני את כוח המגן הטוב ביותר בעולם, בצבא החזק ביותר במזרח התיכון על כל זרועותיו באוויר, בים וביבשה, ערוך ומוכן לכל תרחיש".

"מדינת ישראל מתמודדת עם אתגרים ואיומים רבים, גם בדרום וגם בצפון, שלומם וביטחונם של תושבי הדרום והצפון, כמו כל אזרחי ישראל, הוא בראש מעיינינו. תסמכו עלינו שאנחנו פועלים באופן אחראי ושקול בהתאם לאינטרס הישראלי. אין לנו כוונה להיגרר, אלא להוביל. נעשה מה שצריך, כמו שצריך, מתי שצריך".
 
מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין: "החיל פועל מידי יום בכל הזירות ובכל הגזרות, מיירוט רקטות על ידי לוחמי 'כיפת ברזל', דרך סיכול מנהרות הטרור ועד למשימות ארוכות טווח מעבר לקווי האויב. בהתקפה ובהגנה, מהאוויר ומהקרקע, בחשאי ובגלוי, ביחד עם כוחות היבשה והים. החיל ערוך ומוכן ופועל למימוש יעדיה האסטרטגיים של מדינת ישראל".

"הקבוצה העומדת כאן מולנו איננה רק קבוצה של לוחמי צוות אוויר, זו החברה הישראלית במיטבה, ילידי הארץ וכאלו שעלו לארץ, מהגושרים ומנהריה שבצפון ועד אילת שבדרום. הערכים הללו, המאירים את דרככם, לא נרכשו באחת. הם תוצר של חינוך מבית, של דוגמה ומופת שלכם בני המשפחה סבים וסבתות, הורים ואחים אנחנו המפקדים יודעים זאת ועל כך תודתי והערכתי האישית".

"אנו מביטים לאחור בגאווה רבה בהיבטנו לעבר העתיד, בפתחו של העשור השמיני לעצמאותנו אנו מבינים היטב את אתגרי הביטחון  ויודעים שנוכל להם, חיל האוויר ימשיך ויבנה את כוחו, ואנשי החיל ימשיכו לנסוק מעלה מעלה ויכוונו גבוה, מעל ומעבר. אני יודע שגם אתם תהיו שם. אני יודע שיש על מי לסמוך".

 

פורטל הכרמל

תגובות

5. דרוזי לפני 8 חודשים
הי
4. נוצרי ישראלי לפני 9 חודשים
כל הכבוד לדרוזים שמתגייסים ומתקדמים בצה
3. אמין לפני 9 חודשים
ישר כוח לכולם
2. עספאני לפני 9 חודשים
אולי גם אתם תשרתו
1. דרוזים ישראלים לפני 9 חודשים
כבוד וגאווה והערכה ...

מומלצים