לוטפי חרב הקשר בין הצבא לחברה

רס"ן לוטפי חרב מפקד המרחב הדרוזי והצ'רקסי במנהל אוכלוסיות בצה"ל, לא מפסיק לרגע וממשיך לסמן יעדים ולהגיע אליהם לטובת החיילים הדרוזים, לוטפי רואה שהמדיניות החדשה בצה"ל מאפשרת ונותנת הרבה הזדמנויות לצעירים להתקדם ולהוביל.

10.08.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
לוטפי חרב הקשר בין הצבא לחברה

 

את רס"ן לוטפי חרב, כל חייל מכיר כאדם מקצועי ודואג, שמלווה את המלש"בים ועוזר להם להשתלב ביחידות השונות בצה"ל ע"מ שיהיה להם שירות מיטבי.

לוטפי בשיחה לפורטל הכרמל מחדד את הנושאים שהוא עובד להצלחתם ובעיקר בנושא החינוך והאקדמיה.

רס"ן לוטפי חרב: "הצבא יודע לשמר את המסורת של בני .עדות השונות, לקראת חג הקורבן, הצבא מאפשר לכל בני המיעוטים דרוזים, מוסלמים ובדואים, לצאת לחופשת חג מטעם הצבא ע"מ לחגוג עם המשפחות, אלה הם ההנחיות כי בצבא יש רגישות יתר לבני המיעוטים".

רס"ן לוטפי חרב: "מבחינת מגמות אנחנו בעיצומו של מחזור מתגייסים דרוזים שהתגייס והשתלב בכל היחידות. מנהל אוכלוסיות פועל כל העת לשמר את רף הגיוס של בני העדה המתגייסים ולעודד את שילובם ביחידות האיכותיות בלחימה ובפרט במסלול העתודה האקדמית אשר ניכרת עלייה משמעותית בשילוב הדרוזים במסלול".

רס"ן לוטפי חרב: "לגבי החייל הדרוזי, אני חושב שבבתי ספר יש בעיה של שפה עברית, אנחנו מנסים בשיתוף פעולה עם משרד החינוך וכלל הגורמים לפתור את הבעיה שעדיין נמצאת, אנחנו במחווה אלון נותנים מענה ומעבירים קורסים בשפה העברית, אנחנו מצליחים להכניס את המתגייסים לצבא עם הרבה ידע ושפה עשירה".

רס"ן לוטפי חרב: "אנחנו מעודדים בחורים להשתלב במכינות קדם צבאיות שהם בית ספר לחיים, ודרכם הצעיר יכול לשפר את היכולות האישיות שלו, המכינות האלה מצליחות לשפר את השפה העברית ואת הביטחון האישי של כל צעיר וצעיר".

רס"ן לוטפי חרב: "לאחרונה התחלנו פיילוט שנקרא מורות חיילות בבתי הספר, ע"מ לשפר את העברית של המתגייסים, התחלנו את הפרויקט בכפר הילד ואנחנו רואים שהפיילוט הצליח בגדול, כדי לחזק את השפה המדוברת. לשמחתי יש שיתוף פעולה עם משרד החינוך, יצאו לפועל דברים שישימו דגש על העברית המדוברת של המלש"ב הדרוזי, בשנים הקרובות אנחנו נראה תוצאות בסוגיה".

רס"ן לוטפי חרב: "אני מברך את כלל החיילים החוגגים את חג הקורבן ובני משפחותיהם חג שמח".

 

תגובות

3. דרוזים ישראלים לפני 4 חודשים
יפה מאד...ברכות והערכה..
2. .. לפני 4 חודשים
דליה
1. צעיר לפני 4 חודשים
אין מילים להערכה

מומלצים