ליית קיזל התאהב בטבחות

סמל ליית קיזל ממגאר הטבח בחטיבה 300, היה בן 12 כשאחיו איימן ז"ל נפל, למרות השכול והכאב העמוק ליית משרת בצה"ל בסדיר וחושב על קריירה להמשיך כטבח בקבע, מה שכן הריחות של הבישולים יכולים רק לגרות את חיזבאללה בגבול, ליית אדם רגיש ואהוב על כולם.

17.05.2019 מאת: אמילי חלבי
ליית קיזל התאהב בטבחות

 

בלב המטבח, עובד טבח אחד בשמחה ובמרץ עם חיוך רחב על הפנים, זהו ליית קיזל. ליית, בן 20 שמשרת כטבח בחטיבה 300 מזה כשנה, ומאוד מרוצה מהעבודה שלו. ליית רוצה להמשיך לקבע ולהתמקצע בטבחות.

ליית: "אני קורא לטבחות מקצוע של החיים, אני רוכש מקצוע, פה בבסיס אני חבר של כולם, עוזר לחברים כשצריך וכולם עוזרים ומחזירים כבוד, הם כמו אחים שלי, והכי חשוב שהם מרוצים מהאוכל שאני מכין להם".

ליית איבד את אחיו איימן ז"ל בפיגוע דריסה לפני שמונה שנים. איימן קיזל ז"ל, לוחם בגדוד "חרב", היה בדרכו הביתה, כשנהג משאית נכנס לתוך תחנת האוטובוס בה חיכה ובכך סיים את חייו.

ליית מספר בעצב רב על היום בו זה התרחש, ועל הצלקת העמוקה שאותו יום השאיר. אך מספר גם שבמטבח הצבאי מצא דרך התמודדות, הוא מספר שלהכין אוכל באהבה לאנשים שהוא אוהב ממלא קצת את החור בלב.

לאחרונה נפתח בטקס חגיגי מתחם הנצחה בחטיבה בה ליית משרת. במתחם ההנצחה נמצאים כלל חללי חטיבה 300. אחד מהמונצחים בחדר הוא אחיו של ליית, איימן.

ליית: " לגבי איימן ז"ל היה בינינו קשר חזק, איימן היה בשבילי דוגמה לחיקוי, איימן היה השמחה של המשפחה, הבן הבכור שכולם אהבו ופינקו, אנחנו היום ממשיכים לזכור ולאהוב אותו, הוא חסר מאוד".

ליית: "המפקדים שלי מאוד מרוצים מזה שאני משרת באותה חטיבה שאיימן ז"ל שירת בה, אני ומשפחתי מאוד התרגשנו ממעמד חנוכת חדר ההנצחה לאיימן והחללים, זה מאוד ריגש אותנו שבחטיבה ממשיכים לזכור את החללים ושומרים על קשר הדוק עם המשפחות השכולות".

ליית למרות הטרגדיה הקשה שעבר יחד עם משפחתו, תמיד מצליח לשמור על חיוך ויחס אנושי עם כולם ואווירה טובה ומשמחת עם החברים, לכן הוא זוכה להערכת כל מי שסובב אותו ובעיקר זוכה לשבחים ממפקדיו בחטיבה.

ליית: "ההורים שומרים על קשר יומי איתי, הם מתקשרים ודואגים לי, גם בצבא תמיד מתייצבים ומשתדלים לעזור לפתור כל בעיה שיש".

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים