לפתוח את קבר השוטר סלים ברכאת

רמי כץ יחד עם גמאל ברכאת, מביאים עדות מצמררת שמשאירה ספק במה שטענה המשטרה, לגבי הריגתו של השוטר סלים ברכאת ז"ל, בפיגוע בתל אביב בשנת 2002, להקשיב טוב לדברים של יוסי סדבון ושבל כרמי מנסור שיח' עמאד אבו ריש ואחרים, באדיבות yes דוקו, סרטון

10.01.2019 מאת: חסין חלבי
לפתוח את קבר השוטר סלים ברכאת

הסרט סיבת המוות הוקרן באולם הסינמטק בחיפה בנוכחות קהל רב, שרותק למשך שעה וחצי, למציאות קשה במיוחד, שוטר שהיה במשימה, נקלע לזירת פיגוע, שם מצא את מותו.

עם סיום הקרנת הסרט, מגי סקר המנחה לקחה את הנוכחים שהמשיכו לשבת באולם, ולהקשיב לפאנל המיוחד, שישבו בו, גמאל ברכאת, שבל כרמי מנסור, השופט עמאד אבו ריש, והבמאי רמי כץ, ניצב בדימוס עו"ד יוסי סדבון

לסינמטק חיפה, הגיעו ראש מועצת עוספיה בהיג מנסור ורעייתו נורה, עיתונאים, חכ"ל שכיב שנאן, ראשי רשויות לשעבר וקהל.

השאלה המרכזית בכל הדיון, האם מותר לפתוח את חלקת הקבר לפי ההלכה הדרוזית, כדי לדעת את סיבת המוות האמתית.

העיתונאי שבל כרמי מנסור מעלה את הסוגיה שהוצגה בסרט, של הבעלים של מסעדת סי-פוד, שאומר לגמאל, בלחש "סלים היה גיבור, אנחנו אוהבים את הדרוזים, שהדרוזים לא ישנאו יהודים".

שבל מרכז את הדיון בסוגיה הזו, שחלק גדול מהיהודים ממשיך להסתכל מזוית אחרת על הדרוזים, לאחר כל מה שהם עשו ועושים למדינת ישראל.

אמו של סלים ז"ל, מאמינה שהמשטרה לא סיפרה את האמת, ושלחה את גמאל לעשות הכל בכדי לגלות את האמת.

המפגש  של גמאל עם האדם שירה בזירה בה נהרג סלים, בכל פעם שראה אותו, האיש בכה.

המשטרה בתגובה, שהסרט לא משקף את המציאות ומתעלם מהאמת.

רס"ר סלים ברכאת ז"ל, מירכא, היה בן 32 במותו. סלים הותיר אחריו אישה, בת, הורים, אחים ואחיות. סלים סיים את לימודיו בבית ספר תיכון ירכא. בשנת 1987 התגייס סלים לחטיבה 406 והשתחרר בשנת 1990 בדרגת סמל ראשון.

למשטרה הוא התגייס בשנת 1992, עבר קורס שוטרים בהצטיינות. שירת כ-10 שנים במרחב ירקון במיגוון תפקידים כסייר וכחונך שוטרים חדשים שהצטרפו לשירות המשטרה במרחב ירקון.

רמי כץ: "אני התחלתי לעשות סרט על הפיגוע בעקבות חבר שלי שהיה באירוע, פניתי לגמאל בשיחת טלפון וסיפרתי לו, הוא אמר לי שחיכה לטלפון הזה 10 שנים כי מהיום הראשון הרגיש שמשהו לא מתחבר לו בסיפור שסיפרו לו. גמאל החליט לשתוק ולא לצאת נגד המערכת, עד שפגש אותי".

 

לכל הדברים בסרטון

 

 

הפאנל מי הרג את השוטר סלים ברכאת

תגובות

מומלצים