לשכת עורכי הדין לא תהיה חותמת גומי לחקיקה לא דמוקרטית

שתי עורכות הדין איה חרב דבור מבית גאן ומרי חורי חנא מראמה, יחד עם עו"ד תמי אולמן ותא"ל אמל אסעד, יובילו את מאבק לשכת עורכי הדין בחוק הלאום, תחת הכותרת "לא נשלים יותר עם מצב בו לשכת עורכי הדין משמשת קהל דומם וחותמת גומי לחוקים אנטי דמוקרטים".

10.06.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
לשכת עורכי הדין לא תהיה חותמת גומי לחקיקה לא דמוקרטית

עו"ד גליה שמילוביץ גרינגרד, יו"ר סיעת "לתכלית ראויה" המתמודדת למועצה הארצית ולוועדי ת"א, מרכז וחיפה: "שתי עורכות הדין הבכירות שלנו בחיפה, איה חרב דבור ומרי חורי חנא, תפעלנה בשת"פ עם בכירי המחוז אולמן ואסעד, ותובלנה את מאבק לשכת עורכי הדין בחוק הלאום, כי לא נשלים יותר עם מצב בו לשכת עורכי הדין משמשת קהל דומם וחותמת גומי לחוקים אנטי דמוקרטים, ממניעים זרים של אינטרסים והון-שלטון".

למרות שנושא חוק הלאום לא יעלה לשולחן הכנסת עד לאחר הבחירות, מודיעה השבוע סיעת לתכלית ראויה, המתמודדת לועד הארצי וועדי מחוזות ת"א, מרכז וחיפה בלשכת עורכי הדין, והמורכבת מנבחרת עורכות ועורכי דין רב מגזרית:

סיעת לתכלית ראויה הציבה בראש צוות המאבק בחוק הלאום, את עו"ד איה חרב דבור הדרוזית מבית ג'ן ועו"ד מרי חורי חנא הנוצריה מהכפר ראמה, אשר מתמודדות מטעמה לוועד מחוז חיפה. דבור וחורי יובילו את התיקונים בשיתוף פעולה עם עו"ד תמי אולמן, יו"ר מחוז חיפה אשר מתמודדת לראשות המחוז מטעם סיעת תנופה.

אולמן יצאה נגד החוק במהלך הקדנציה הקודמת ורואה חשיבות עליונה בקידום תיקון לחוק. דבור וחורי יובילו בלשכה קו ברור של אקטיביזם חקיקתי, הבא להגן על ערכי היסוד של שלטון החוק והדמוקרטיה. אולמן התייחסה לנושא: "אני רואה חשיבות עצומה לשילוב ידיים למאבק משותף בחוק הלאום, המפר את הערכים הבסיסיים ביותר של שוויון".

לדברי דבור: "מי שהקפיאו וניוונו את יכולתה של הלשכה להשפיע על חקיקה, היו אלו שנהנו ממנעמי הקשרים עם פוליטיקאים והפקירו בכך את ציבור עורכי הדין, זה שבחר בהם ומימן את פעילותם. מנהל תקין וניקיון כפיים חייבים להיות גם אמירה ברורה: לא לחוקים לא חוקתיים!".

מוסיפה חורי: "חוק הלאום היה מה שהביא אותי לצאת מאזור הנוחות למאבק על חברה ומדינה צודקת יותר. אין לי כוונה לוותר".

עורכות הדין דבור וחורי יעבדו בשיתוף פעולה עם תת אלוף במילואים אמל אסעד, שמוביל את המחאה נגד חוק הלאום וגיבש תיקונים לחוק בשת"פ עם בכירי המשפטנים, כדוגמת אליקים רובינשטיין, פרופ' שחר ליפשיץ, פרופ' סוזי נבות, פרופ' אסא כשר, פרופ' עמיחי כהן ואחרים.

תא"ל אמל אסעד: "עושה רושם שסוף סוף יכנסו בקדנציה הקרובה ללשכה עורכות ועורכי דין בעלי עמוד שדרה ערכי ומקצועי שניתן להשפיע בעזרתו על פניו של שלטון החוק ולמחוק את הבושה הזו של חוק הלאום במתכונתו הנוכחית, מספר החוקים".

 

תגובות

מומלצים