מבט לבחורה הדרוזית שברחה מהבית

לראשונה מביאים עדות אמת של צעירה דרוזית תושבת אחד הכפרים, שפגשנו בדירת מסתור בצפון, היא משתפת אותנו במה שעברה עם משפחתה ולמה העדיפה ללכת עם אהובה מעדה אחרת, היא כועסת ממשפחתה שהתנערה ממנה.

25.11.2018 מאת: פורטל הכרמל
מבט לבחורה הדרוזית שברחה מהבית

מה עולה בגורל בחורה כפרית שעוזבת את הבית?, לסיפור של דנה (שם בדוי).

בהתחלה משיחה טלפונית עם דנה היא נשמעה כבחורה שנמצאת במצוקה וזקוקה לעזרה, שיכנעתי אותה להיפגש לשיחה והמטרה היא לעזור לה, מאחר שנשמעה מאוד עצבנית ומודאגת וזאת בשל התנערות משפחתה ממנה.

באחד הערבים נסעתי לפגישה המסתורית, בדרך קניתי לצעירה כל מני דברים שחשבתי שהיא צריכה, באותו רחוב שכיוונה אותי להגיע אליו באחד הישובים היהודים, לא ידעה כל כך להסביר לי איך להגיע, ומהקו בקע קולו של בחור שביקש להכווין אותי.

הגעתי לדירה ונדהמתי לראות באיזה מצב הבחורה נמצאת ועם איזה אנשים היא חיה, מעל 9 צעירים בבית אחד יחד איתה.

אז הבנתי שאין לי למי לעזור, במיוחד מהשיחה איתה, שרק מאשימה את המשפחה שלה ולא מאשימה את עצמה בכלום, כל מה שהיא עושה זה רק כדי להתנקם במשפחתה.

דנה: "עכשיו שהמשפחה שלי תסבול, הם התנערו ממני בגלל התנהגות שלא התאימה להם, עכשיו שיסבלו ממני ושכל העולם ידבר עליהם, אני ממש מתביישת במשפחה שכזו, אני ילדה גדולה מעל 20 אז שיפסיקו להטריד אותי בדברים שלהם, יש לי חיים משלי, אני מחפשת עבודה ויכולה לפרנס את עצמי".

בחורות שבורחות מהבית בגלל אהבה או התחברות לבן עדה אחרת או כל סיבה אחרת, נקלעות למצב שהן נלכדות ברשת של אנשים שכל מטרתם זה ללכוד בחורות במצב זה, לטפח אותן בימים הראשונים, לתת להן להרגיש ביטחון ואז להתחיל לנצל אותן, למטרת כסף.

למען המטרה של הצלת בחורות במצב של דנה, גייסתי אישה בעלת ניסיון שמכירה איך זה עובד, לנסות ולהציל אולי את הבחורה הבאה שבדרכה לברוח מהבית, התוצאות שקיבלנו הן קשות, יש סוג של בחורות שבורח בשל מצוקה כלכלית שניתן לשפר את מצבן ויש בחורות שהן רוצות בכוונה להגיע למצב השפל.

במשך הזמן נחשפנו לסיפורים רבים של צעירות דרוזיות שמצאו את עצמן ברחוב ללא קורת גג, מצב שהשפיע לרעה על מהלך החיים שלהן.

בישובים היהודים ובכפרים הערבים חיות לא מעט צעירות, שבדרך לא דרך, הגיעו לאן שהן נמצאות.

רוצות לשתף אותנו בסיפור שלכן editor@karmelp.co.il

 

תגובות

9. חלבי לפני 12 חודשים
עצוב מאוד
8. انسان حور לפני 12 חודשים
رقم اثنان
7. דרוזי אמיתי לפני 12 חודשים
...
6. גבר לפני 12 חודשים
ידעתי שהבנות ללא שכל
5. דרוזי לפני 12 חודשים
מה שמענין את השאכיים
4. دورزي לפני 12 חודשים
جزين
3. حلبي לפני 12 חודשים
أفضل ما ينتشر
2. מהא לפני 12 חודשים
כואב וצורם בלב
1. وين اوصلنا לפני 12 חודשים
وين اوصلنا

מומלצים