מבצע למסירת נשק בכפרים תוך מתן חסינות מהעמדה לדין

ביום ראשון הקרוב 17.11.2019 יחלו במשטרת ישראל והמשרד לביטחון הפנים, בשיתוף רשויות מקומיות בחברה הערבית מכל הארץ, במבצע למסירת כלי נשק ואמצעי לחימה בלתי חוקיים. המבצע יימשך כשבועיים, עד ה-28.11.2019, כחלק מהתכנית הכוללת לחיזוק הביטחון ביישובים הלא יהודיים.

15.11.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מבצע למסירת נשק בכפרים תוך מתן חסינות מהעמדה לדין

 

השר גלעד ארדן: "אני מקווה שתחושת החירום בעקבות הנפגעים הרבים תוביל הפעם אזרחים רבים למסור את נשקם ולסייע להפוך את היישובים הערביים לבטוחים יותר. רק באמצעות שיתוף פעולה עם הציבור הערבי והתגייסות המנהיגות שלו למאבק באלימות ובשינוי הנורמות, נוכל לחזק את הביטחון האישי ולהציל חיים רבים".

ביוזמת השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, יחלו ביום ראשון הקרוב משטרת ישראל והמשרד לביטחון הפנים בשיתוף למעלה מ-80 רשויות מקומיות בחברה הערבית, במבצע נוסף למסירת כלי נשק ואמצעי לחימה בלתי חוקיים. המבצע, שיארך שבועיים, הוא חלק מהתכנית הכוללת לחיזוק הביטחון ביישובי החברה הערבית ומדובר בצעד נוסף במאבק לצמצום האלימות במגזר הערבי.

במסגרת המבצע ניתן יהיה למסור נשק ואמצעי לחימה לא חוקי בכ-40 תחנות מרכזיות שיפרסו ביישובים הערבים, בין התאריכים 17.11.19 ל-28.11.19 (מלבד שישי ושבת) בין השעות 10:00 עד 18:00. מוסרי הנשק ואמצעי הלחימה לא יצטרכו להזדהות ולא יינקטו כנגדם הליכים פליליים בגין עבירה של החזקת נשק לא חוקי.

השר ארדן: "במבצע הקודם שיזמתי לא זכינו לצערי לשיתוף פעולה. אך אני מקווה שתחושת החירום בעקבות מספר הנפגעים הרב תוביל אזרחים המחזיקים בנשק לא חוקי למסור הפעם את נשקם ולסייע בכך להפוך את הישובים הערבים לבטוחים יותר. המשרד לביטחון פנים ומשטרת ישראל משקיעים משאבים אדירים ופורסים כוחות באופן חסר תקדים על מנת לאכוף את החוק, להילחם בפשיעה בחברה הערבית ולהשפיע על שינוי נורמות באופן שיביא להצלת חיים רבים".

נקודות למסירת כלי נשק ואמצעי לחימה

 

תגובות

מומלצים