מגלי והבה השגריר הנודד חוזר לרומא

הכינוס ה43 של נשיאות ״פאם״ פרלמנט מדינות הים התיכון התקיים ברומא, אחרי שנה וחצי של פעילות בזום, השגרירים הנודדים היו אורחים של הפרלמנט האיטלקי, בכינוס עלו נושאים חשובים מהאזור וגם צורפו מדינות המפרץ הפרסי מהסכמי אברהם לפאם. 

22.11.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מגלי והבה השגריר הנודד חוזר לרומא

 

הפרלמנט האיטלקי אירח את כינוס ה-43 לאחר 18 חודשים של פעילות בזום. בכינוס השתתפו כל חברי הנשיאות ראשי פרלמנטים וחברי הפרלמנט  ,מאיטליה ,פורטגל,ישראל, מונטנגמרי ,מצרים ,אלג’יריה ,ירדן ,הרשות הפלסטינית,איחוד האמיריות .
 

ראשי הועדות הפרלמנטריות  נתנו סקירה וסיכום הפעילות השנתית  שהעסיקו את מדינות האזור ובעיקר השפעת COVID 19 והדרכים לטפל בו ושיתופי הפעולה בין המדינות להתמודד עם הקורונה והשלכותיה העתידיות .
 

ראשי הוועדות דיווחו סיכום שנתי לפעילות בועדות הפוליטית ,הכלכלית ,זכיות הנשים .

 

כמו כן התקיים טקס חלוקת ״פרס פאם״ נשיא הפרלמנט העניק את הפרסים לסגן ראש ממשלת קרוטיה ושר הפנים ,סגן ראש ממשלת איחוד האמיריות הערביות ושר הפנים שייך סיף בן זאייד, שר הפנים התורכי, שר הפנים של סאן מרינו.

 

פאם חתמה על חמישה הסכמים עם ארגונים אזרחיים ואיגודים בינלאומיים .
 

 

אושר בהצבעה הכללת מדינת האמיריות הערביות המאוחדות ,וקטר חברות מלאות בפרלמנט של פאם .
 

 

נפתח מרכז מחקר אוניברסיטאי של פאם ובשיתוף אוניברסיטת  מדינת סן מרינו שתקלוט סטודנטים מכל מדינות הים התיכון להתמחות במרכז המחקר .
 

 

הפרלמנט של מדינות הים התיכון  חבר משקיף באו״ם זוכה להערכה והתיחסות מיוחדת ודלתו פתוחה בכל העולם .ח״כל מג׳לי והבה חבר נשיאות ושגריר נודד למדינות פא״ם .

 

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים