מדינה בהסגר

בעקבות התפשטות נגיף הקורונה בישראל, הוחלט על סדרת צעדים נוספים בנוסף להשבתת בתי הספר, על מנת למנוע את התפשטות הנגיף בקהילה, בדאלית אל כרמל החלו היום בחיטוי המקומות הציבוריים והקדושים בחומר סימקסין X, תקופה לא קלה בישראל.

14.03.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מדינה בהסגר

פורטל הכרמל והצפון

 

משרד הבריאות מעדכן שמספר החולים בקורונה עלה ל-193.

המאבק הלאומי למניעת התפשטות נגיף הקורונה בישראל: נמשכת פעילות משטרת ישראל לסיוע למשרד הבריאות באכיפת הפרות צווי בידוד ואיסור התקהלות.

בפעילות יזומה וממוקדת של משטרת ישראל, בוצעו ביקורים ובקרות בבתי עסק רבים ברחבי הארץ לצורך מניעת התקהלות של מעל 100 איש, בהתאם להנחיות ולצו בריאות העם שהוצא בנושא ע״י משרד הבריאות.

במהלך הפעילות ביצעה המשטרה בקרות יזומות ב-296 אולמות אירועים, פאבים, מועדונים, מסעדות וכיו״ב. מרבית בעלי העסקים שנבדקו עמדו בהנחיות של משרד הבריאות וקיימו את הצו כלשונו.

כנגד 6 בתי עסק שהפרו את ההנחיות ברחבי הארץ, ננקטו פעולות אכיפה ובחלק מהמקרים הקהל פוזר מהמקום. שלושה בעלי עסקים שאצלם נרשמו הפרות משמעותיות וחריגות זומנו לשימוע במשטרה. 

בנוסף היום הוצא במשטרה צו סגירה למשך 21 ימים, כנגד אולם אירועים באזור ישובי המשולש כיוון שערך אירוע ובו השתתפו כ-300 אנשים וזאת בניגוד לצו בריאות העם האוסר התכנסות של מעל 100 אנשים. בנוסף נמצא כי העסק פועל ללא רישיון עסק ונפתח נגדו חקירה במשטרה.

גם במהלך הלילה, תקיים משטרת ישראל מבצע נוסף שבמהלכו יבוצעו ביקורים בבתי העסק השונים לצורך פיקוח ובקרה בדבר קיומו של צו הבריאות.

בתוך כך, כוח משימה מיוחד שהוקם זה מכבר ומורכב משוטרי משטרת ישראל ופקחי משרד הבריאות, ממשיך כל העת בביצוע בקרות וביקורי בית יזומים רבים למבודדים על מנת לוודא את הימצאותם בבידוד.

בנוסף הוקמו צוותים דומים במחוזות המשטרה השונים, כשכל צוות מבצע בגזרתו פעילות יזומה כלפי מי שחזר מחו״ל ולא דיווח כנדרש, זאת על מנת לוודא את המצאותו בבידוד בהתאם להנחיות. 

עד כה משטרת ישראל פתחה למעלה מ-20 חקירות פליליות בגין אירועים חריגים של מפרי צו הבידוד ברחבי הארץ. 

המשטרה קוראת לציבור להישמע להנחיות והוראות משרד הבריאות, שכן אי קיומם משבש את המאמץ הלאומי במאבק בהתפרצות הנגיף והתפשטותו בישראל. כמו כן, חל איסור מוחלט על הפצה ושרשור של מידע כוזב (Fake news) שכל תכליתו לזרוע בהלה בקרב הציבור. מידע רלוונטי ומוסמך, לרבות עדכונים והנחיות רשמיות, יופץ רק על ידי הגורמים המוסמכים לכך ובאתר משרד הבריאות.

משטרת ישראל תמשיך בפעילות מוגברת במישור הגלוי והסמוי, במטרה לסייע למשרד הבריאות במאמץ האכיפה. ככל שיעלה חשד לקיומה של עבירה פלילית, משטרת ישראל תפעל בהתאם למדיניות ולהנחיות נגד אותם מפירי צווים על מנת למנוע את הפצת והתפשטות נגיף הקורונה בישראל.

דובר צה"ל מוסר כי בהתאם להערכת המצב המתמשכת בצה"ל ובהתאמה להנחיות משרד הבריאות ולהמלצותיו, ממשיך צה"ל בפעולות למניעת התפשטות נגיף הקורונה בקרב משרתיו.

להלן הנחיות מחייבות לכלל משרתי צה"ל לשעה זו:

כלל המשרתים יחזרו לבסיסם מחר (א׳). לא יתקיימו חזרות מוקדמות לבסיסים למעט חריגים שאושרו מראש.

כמו כן, כלל המשרתים במערך הלוחם, בבסיסי ההכשרה וביחידות הסגורות יגיעו לבסיסים ערוכים לשהות ממושכת, לתקופה של עד חודש ימים.
 
יש לעקוב אחר הודעות דובר צה"ל והעדכונים באתר צה"ל ולהימנע מפרסומים לא רשמיים.

נמשיך לעדכן.

חשוב לשמור על משמעת ואחריות אישית, על הציבור לא להתקהל כי זה מסוכן, לא יהיה מחסור של אוכל בישראל.

עוד בנושא: " אלפים הגיעו לשווקים בדליה סכנה מוחשית "

 

תמונה של צוות המועצה המקומית דאלית אל כרמל.

פורטל הכרמל

תגובות

1. שאדי לפני 18 ימים
הכי חשוב

מומלצים