מהלילה יוטל סגר כללי

הנחיות משרד הבריאות הפכו לתקנות לשעת חירום, שמשמעותם היא מניעת התקהלויות באמצעות איסור יציאה מהבית למעט יציאה לעבודה למי שהוגדר כעובד במפעל חיוני ובחזרה, קניית מזון ותרופות, שירות רפואי או הליך משפטי. כל העובר על האיסורים צפוי לקנס כספי או למאסר של חצי שנה.

19.03.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מהלילה יוטל סגר כללי

 

בעקבות התפשטות נגיף הקורונה ברחבי הארץ, שתוך יממה גדל מספר החולים ב-140 בני אדם, ועומד כעת על 574 ישראלים, ראש הממשלה בנימין נתניהו: "מיד כשהתבררה חומרת הסכנה נקטנו צעדים נחושים כדי להקדים תרופה למכה, הנהגנו חובת בידוד נרחבת, הטלנו הגבלת התקהלות, דיללנו את מקומות העבודה והפעלנו אמצעים דיגיטליים לאיתור ובידוד חולי קורונה. הצעדים הללו האטו את קצב התפשטות המגיפה בישראל בהשוואה למדינות רבות בעולם, אבל המגיפה מוסיפה להתפשט. היא כבר גבתה אלפי קורבנות בעולם, גם בארץ מספר החולים גדל מדי יום. לשמחתי  עד לרגע זה איש בישראל עדיין לא מת מהקורונה, אבל לצערי, זה לא צפוי להימשך.

הכפלת מספר החולים כל כמה ימים עלולה להביא חלילה לקורבנות רבים. זמנים קשים מחייבים החלטות קשות. שלשום ביקשתי מכם להישמע להנחיות משרד הבריאות והלשיאר בבית , יש היענות לכך, אבל בפירוש היא לא מספקת.

היום אני מודיע על עליית מדרגה נוספת במלחמה בקורונה. הממשלה תאשר הערב תקנות לשעת חירום להגבלת התנועה. בהגבלות הללו אתם נדרשים להישאר בבית.עכשיו זו כבר לא בקשה, זו לא המלצה, זו הנחיה מחייבת שתיאכף על-ידי גורמי האכיפה.

אני יודע שזה לא קל, אני יודע שזה קשה, אבל אני מבקש את שיתוף פעולתכם עם התקנות הללו. מטרתן להבטיח שכמה שפחות אנשים יידבקו, ושכמה שפחות אנשים ידביקו. מדובר בהצלת חיים רבים. הצלה ממוות של משפחה חברים ושכנים. אם מישהו חושב שאני מגזים תסתכלו על התמונות שמגיעות מספרד, מאיטליה. תסתכלו מה קורה שם. תסתכלו על הצוותים שכבר לא מטפלים בחיים, הם מעמיסים את המתים בכלי רכב מיוחדים. אסור שזה יקרה כאן. צריך לעשות הכל כדי שזה לא יקרה כאן, ולכן הלילה התקנות הללו ייכנסו לתוקפן מיד לאחר שיאושרו בממשלה. הן מגובות משפטית, ובשלב הראשון יהיו בתוקף למשך שבעה ימים".

כולם נשארים בבית למעט העובדים שעבודתם הותרה על פי הנחיות האוצר".

 

פורטל הכרמל

תגובות

3. פרג לפני 1 שנה
חורפיש
2. מדליה לפני 1 שנה
לנו יש בעיה
1. חיים לפני 1 שנה
הוירוס זו הממשלה מי שעדיין לא הבין ערב קורונה נעים

מומלצים