מועצה אזורית דרום השרון באו להכיר את דליה

ביום בו מדינת ישראל יוצאת מהסגר והגבלות הקורונה, מנהלי אגפים במועצה האזורית דרום השרון הגיעו לביקור בבית העיתונאי רפי חסון בדאלית אל כרמל, להכיר וללמוד על בני העדה הדרוזית שהם בעיקר פוגשים רק בשירות הצבאי.

08.03.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מועצה אזורית דרום השרון באו להכיר את דליה

 

מנהלת אגף תרבות, נוער, ספורט במועצה האזורית דרום השרון  מירי כ"ץ, יחד עם משלחת בכירים מהמועצה היו אורחיו של העיתונאי רפי חסון, בדאלית אל כרמל, חברי הקבוצה סיירו בין העסקים וביקרו בבית יד לבנים לדרוזים ובמכינה הקדם צבאית.

רפי סקר בפני הנוכחים את אופיה של העדה הדרוזית בישראל ובמזרח התיכון, סוריה ולבנון, ועל שילובם של הדרוזים בישראל בכל העמדות.

חברי הקבוצה רצו לדעת ושאלו שאלות הקשורות לבני העדה הדרוזית ובעיקר על אופן ההתנהלות של הדרוזים במדינה מערבית דמוקרטית.

חברי הקבוצה ביקרו בשוק התיירות המוכר בלב הכפר, ומשם נסעו לביקור במנזר הכרמליתים במוחרקה, שם שמעו סקירה מנזיר ועובדי המקום.

בחזרה ממוחרקה הקבוצה ביקרה בבית יד לבנים, שם שמעו סקירה ממנהל המכינה הקדם צבאית סא"ל במיל' מוניר מאדי על המכינה ועל בניין בית יד לבנים לדרוזים, שבו התגורר נפתלי הרץ אימבר, יחד עם סיר אוליפנט. הביקור היה מאוד מעניין עבור אותה קבוצה שלראשונה נחשפת לכפר הדרוזי ולפינות הקטנות בכפר.

בסוף המפגש מירי כץ הגישה שי לרפי כאות הערכה לביקור, כנ"ל רפי לא נשאר חייב והגיש שי דרוזי שישאיר טעם טוב למבקרים.

מירי כץ סיכמה את הביקור במילים של תודה לרפי חסון על הביקור המוצלח ואמרה:"אנחני נעשה מאמץ לארגן מפגשים בין הפנימיה הצבאית לבין דרום השרון, לחזק את הקשרים בינינו, זה היה ביקורי הראשון אצלך רפי מזה 10 שנים.ממש כיף עבורי".

בביקור לקחו חלק: מירית כץ מנהלת האגף של תרבות נוער וצעירים, רעות שושן מנהלת מחלקת נוער, שחר יפה מנהל מרכז צעירים, אפרת שדה רכזת פרוייקטים והפקות, שרית לויטה מפיקת אירועים ומוכן, אורי גטרמן מנהל התפעול והלוגיסטיקה, בר נוימן רכז אזור דרום השרון של ״התנועה החדשה״ , מאי מועלם מזכירת אגף ואחראית תחום ותיקים, גאיה אידו מזכירת אגף ועוזרת אישית של מירית כץ.

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים