מופיד עאמר "הוכח שהימין הישראלי טוב לדרוזים"

מופיד עאמר אחד המאוהבים בצה"ל ובעשייה האזרחית, לא מפסיק לגייס משאבים כדי לעזור ולחזק את החייל, מופיד פגש את המוות מספר פעמים בחייו ובמוזיאון הביתי שלו הוכחות מוצקות לכך, למרות פיזור הגדוד הדרוזי מופיד והעמותה שלו ממשיכים לקיים את יום החייל הדרוזי.

29.07.2019 מאת: חסין חלבי

מופיד עאמר 2019

 

בחודש האחרון התקיים יום החייל הדרוזי, שמתקיים מזה עשרות שנים, בו החיילים נפגשים ליום כיף, הרצאות ופעילות רחבה, בשיתוף צה"ל, משרד הביטחון ועמותת יחד למען החייל הדרוזי שמוביל אל"מ במיל מופיד עאמר יחד עם קצינים דרוזים רבים.

מופיד עאמר אחד הפטריוטים הדרוזים, שבמשך השירות שלו רשם הישגים מרשימים ומכובדים, ובמשך הקריירה הצבאית שלו קידם רבים מבני העדה לראש הסולם הפיקודי בצה"ל, כאשר נבחר לראש מועצת חורפיש לא עזב את החייל והמשיך לפעול לטובתו ולרווחתו עד יום זה.

מופיד עאמר בראיון לפורטל הכרמל, על מסלול החיים שלו, והתמונות בחדר, ממה שניתן לחשוף, מביאים סיפור של איש חברה ומשפחה ואיש צבא, שמצליח לחבר בין מכלול הדברים והתפקידים ולא מתכחש לכאב שלו בנושא חקיקת חוק הלאום, גם זה לא מנע ממנו להמשיך לארח את הגדודים הלוחמים שבאים לקו בצפון ולהעניק להם מהניסיון הרב שלו מהשירות הצבאי בגזרה, ולארח אותם בביתו.

מופיד מבין את החשיבות של חובת השלטון המקומי והמרכזי לתת מענה לזוגות צעירים בדיור, כדי לשמור אותם בכפר וזה מה שמייחד את הדרוזים לדבריו. מצד שני מופיד תוקף את אלו שפתאום אומרים לא רוצים ישוב חדש דרוזי שהדרוזים מבקשים כבר 70 שנה, בטענה שזה נמצא על רכוש נפקדים.

מופיד: "מאוד חשוב היה לקדם את הקמת הישוב הדרוזי המוצע בחיטין, ישוב ליד המקום הקדוש ביותר לדרוזים, אני לא מבין איך אנשים עוד מדברים על רכוש של נפקדים, במקום לקדם ולתת מענה לצעירים שהיום עוזבים את הכפרים?, מעלים סוגיות לא ענייניות, הישוב הזה צריך לקום לטובת הדרוזים והמדינה".

מופיד: "נחוץ מאוד להמשיך לקיים את יום החייל הדרוזי, במיוחד אחרי שפורק הגדוד ומי שאומר אחרת הוא לא מבין כלום בחיים שלו, כמה זה יפה לראות כל כך הרבה חיילים נהנים ביום מיוחד שהוא כולו שלהם וכולם מדברים רק עליהם, יום זה רק מקרב את החיילים מכל הכפרים הדרוזים".

לגבי הקו הפוליטי של מופיד, הוא לא רואה הבדל בין הליכוד המערך או מפלגות אחרות, מופיד מדבר על השר רחבעם זאבי ז"ל שהיה קיצוני בדעותיו, ועם הקמת אוהל המחאה הדרוזי היה הראשון שהתייצב במאהל כדי לתמוך, מופיד "הימין וזה הוכח היה יותר טוב לדרוזים".

בימים הקרובים נביא לכם דיווח נפרד על פעילותה הרחבה של עמותת יחד למען החייל הדרוזי.

 

פורטל הכרמל

תגובות

8. דרוזים ישראלים לפני 12 חודשים
בשמאל מעדיפים את הערבים על הדרוזים..
7. חוטיני הדוק לפני 12 חודשים
لا من شاف ولا من دري
6. מן הישוב לפני 12 חודשים
חוק קימיניץ וחוק הלאום שחוקק הימין
5. בחור ותיק לפני 12 חודשים
מאחל לך בהצלחה איש יקר
4. דרוזי לפני 12 חודשים
פעם ראשונה אני שומע דרוזי שפויי
3. חבר לפני 12 חודשים
ימין ؟؟؟؟
2. בחורה לפני 12 חודשים
כל הכבוד עלה והצליח מר מופיד
1. גמאל לפני 12 חודשים
ימין טוב

מומלצים