מורי הדרך דורשים לשתף אותם בשמיים פתוחים

עם הודעת הממשלה על החזרת שמים פתוחים, מורי הדרך אשר היו הנפגעים הראשונים במשבר הקורונה, דורשים להיות מעורבים ולתת את דעתם בעניין ומציינים:"מורי הדרך יכולים להיות נאמני קורונה, ניתן לפתוח את השמיים עוד לפני מציאת חיסון ונתינתו לכל האוכלוסיות גם התיירים".

31.07.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מורי הדרך דורשים לשתף אותם בשמיים פתוחים

 

מורי הדרך הם הראשונים שנפגעו אנושות ממשבר הקורונה. כבר בתחילת מרץ 2020 הופסקה כמעט לחלוטין הגעתם של תיירים מחו"ל לארץ בעקבות המשבר וסגירת השמיים האוויריים, דבר שפגע באופן ישיר ומיידי בתעשיית התיירות בכלל ובמורי הדרך בפרט אשר אחראים על חווית התייר ועל תדמיתה של מדינת ישראל בעולם.

מתווה מורי הדרך לשמיים פתוחים 28-07-2020 התנעת התיירות הנכנסת הבאת קבוצות של תיירים מאורגנות בשיטת הקפסולה, עם ההכרזה על פתיחת השמיים בקרוב, אנו מורי הדרך דורשים לשתף אותנו במתווה הפתיחה.

על פי רב התייר המבקר בקבוצה ועם מורה דרך צמוד, בין עם זה ברכב אשכול או אוטובוס, ניהול הסיור מובנה ומתוכנן.

 

 

התייר בד"כ אינו מתערה עם האזרח הישראלי וניתן למנוע זאת, ושיגרת יומו היא סיורים באתרים, באטרקציות בפעילות בשטח ולינה בבית מלון. קבוצות כאלו יכולות להגיע כבר מחר ואינם מהוות סיכון לאיש.

ברמת התחלואה בארץ, כרגע אנו מהווים יותר סיכון עבורם מאשר הם עבורנו חברות התעופה, שדות התעופה יודעות להתנהל בקפסולות.

מורי דרך מוסמכים מלווים את הקבוצות מהנחיתה ועד ההמראה כאשר הביקורים כולם יכולים להיות מתואמים בזמן ומסונכרנים מול תפוסת אתרי הביקור.

מורי הדרך יכולים להיות "נאמני קורונה" ולהוביל את הקבוצות באוטובוסים, מיניבוסים או רכבי אשכול תוך שליטה מלאה בדרישות הבריאותיות כך שניתן לפתוח את השמיים עוד לפני מציאת חיסון ונתינתו לכל האוכלוסיות הן התיירים והן המקומיים

א. לקראת פתיחת שמיים בטוחה - תיירות קפסולות, מורי הדרך יכולים לעזור בפיתוח, תיכנון ויישום, בדיקת קורנה מהירה בשדה התעופה , לאחר שכבר ניבד ק ארץ המוצא.

מורה דרך כ"נאמן קורונה" ודיווח יומי באפליקציה בדיקת חום כל בוקר או כל יציאה מהמלון שמירה על היגיינה אישית בכל כניסה לרכב ובתנועה מסיכות, אלקוג'ל.

תיאום מול אתרי הביקור ובזמן הביקור באתרים שימוש במערכת שמע "ויספר" גם בקבוצות קטנות – ובכך שמירת מרחק בין המדריך לתיירים.

הפרדת מועדי פתיחת אתרי תיירות בין ישראלים לתיירי ם, לקבוצות גדולות הפר דה קומות בין קבוצות בבתי מלון
הפרדת אזורים / שעות בחדרי אוכל בבתי המלון גודל קבוצות מותאם להנחיות התו הסגול קמפיין שינוי תודעה ציבורית שיש דרך בטוחה לטייל בישראל.

חשוב לציין שברוב מדינות אירופה היום לא מכניסים ישראלים בשלב זה, נמשיך לעדכן.

 

 

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים