מטה המאבק הדרוזי:"איוב מנסה לפלג את השטח"

ראשי שלושת הפורמים דתי, רשויות ומטה המאבק, בהודעה משותפת לציבור, למה יצאו למאבק ומה הדרישות שלהם והצעדים שהם ינקטו ומפנים אצבע מאשימה לעבר השר קרא ואחרים, שמנסים לפלג את השטח. רפיק חלבי בתגובה.

08.08.2018 מאת: פורטל הכרמל
מטה המאבק הדרוזי:

מטה המאבק הדרוזי:

"אחיי ואחיותיי, אזרחי ישראל באשר הם ובמיוחד בני העדה הדרוזית ; 

יצאנו להילחם בחוק הלאום במטרה אחת ויחידה והיא; תיקון חוק הלאום  ותיקון העיוות שחוק זה יצר

יצאנו למחאה על מנת להחזיר את הישראליות שלנו ולהמשיך לשמור על אזרחות טובה וליהלחם למען מדינתינו כשוווים בין שווים. עיקרון השיוויון הוא ערך עליון ועליו נאבק עד כלות נשמתנו.  

לשם כך, העצרת בכיכר רבין סימלה יותר מכל את רצון העם.  העדה הדרוזית אחזה בלפיד בשביל כל אזרחי ישראל ויצאה למחאה לתיקון החוק ותמשיך לאחוז בו עד לתיקונו... נקודה. 

על מנת לתקן את החוק, ראש הממשלה הקים ועדה מקצועית שנציגי הפורום חלק ממנה ותפקידה להציע פתרונות לתיקון החוק. בלי קשר להקמת ועדת שרים לטיפול בעיות העדה ( ועדה זו היא בונוס ולא במקום). ועדת השרים הייתה צריכה לקום לפני 40 שנה על מנת לתקן את העוולות שממשלות ישראל יצרו לאורך עשרות שנים בעיקר באין מדיניות ובהעדר פיקוח על הנעשה בישובינו בשלושה תחומים; חינוך, תעסוקה ותכניות מתאר- לועדה זו אין סמכות לדון בחוק ולא בשום מתווה שהוצע. 

נקווה שהוועדה תקדם משהו. 

חשוב להדגיש, העצרת הראתה את פניה היפות של העדה הדרוזית, הציגה שיח אחר וחדש, נוקב וענייני, ובעיקר יצר תקדים באיחוד ההנהגה עם השטח, מדברים בקול אחד למען שיוויון וטיפול בבעיות גנריות שנמשכו שנים.

העצרת היא הצעד הראשון, הפורמים השונים ובדגש על מטה המאבק ילחמו עד תום לתיקון החוק ללא קשר לכל פעילות אחרת.

 לכן, נשמח להפסיק עם הספיקות והספינים על מנת לשמור על העדה מאוחדת וחזקה

הפעילות שנעשית על ידי איוב קרא וקצינים אחרים בקריאה לקבל את המתווה שהציג ראש הממשלה אינה מקובלת ודוחים אותה על הסף ואף מנסה לפלג את השטח, לא ניתן לזה להשפיע, מדובר באנשים שפועלים על דעתם האישית ומתוך אינטרסים ואינם מייצגים אפילו את המיעוט שבמיעוט. 

בשם ראשי שלושת הפורמים (דתי, רשויות ומטה המאבק)".

ראש המועצה המקומית דאלית אל כרמל רפיק חלבי מסר בתגובה: "לא ניתן לשום גורם ממשלתי או אזרחי לפלג אותנו, האחדות שלנו היא הכוח הגדול ביותר, יחד נוכל לשנות את החוק, בשביל זה יצאנו, כדי להסיר את החוק הזה ותוכנו מסדר יומנו, המאבק שלנו איננו על תקציבים, או על תכניות מפורטות ותכניות מתאר, המאבק שלנו הוא על דמותה של החברה הישראלית ובראש ובראשונה על הישראליות שלנו, לא ניתן לפגוע בשום מקרה באחדותנו ובשייכות שלנו למדינה, לכן שיהיה ברור לכולם, נלך למאבק עד תום ולא ניתן אפשרות לאיש לפגוע באחדות הזאת".

".חובתה של המדינה לתת את הזכויות לאזרחים ולכן שלא ינסו לקנות אותנו בחבילת הטבות כזאת או אחרת, אנחנו נמשיך במאבק עד הסוף".

כתבות בנושא ומשמעות חוק הלאום

דרוזים אל תתנו לממשלת נתניהו לעבוד עליכם

 

תגובות

8. סעיד לפני 6 חודשים
בושה לאיוב ולשקרן עמאד
7. רביע חסון לפני 6 חודשים
מטה המאבק
6. צעיר בעל משפחה לפני 6 חודשים
איוב אנד עמאד שני אפסים
5. קרא לפני 6 חודשים
הדרוזיםצודקים ולא איוב
4. עספיא לפני 6 חודשים
המשך
3. צעירה לפני 6 חודשים
כואב הלב על אנשים כמו חרה
2. דרוזי מודאג לפני 6 חודשים
הכרמל
1. סאמי לפני 6 חודשים
תמשיכו

מומלצים