מיזם התיעוד הבינלאומי האוטוגרפרס בדאלית אל כרמל

ההיסטוריה מתעוררת לחיים, שלושה חודשים לאחר שנורתה יריית הפתיחה, תערוכת מיזם התיעוד הבינלאומי האוטוגרפרס שמחברת את הקהילה להיסטוריה שלה, תפתח ביום שישי 5 יולי 2019 את שעריה לקהל הרחב, במרכז תרבות בדאלית אל כרמל.

25.06.2019 מאת: פורטל הכרמל
מיזם התיעוד הבינלאומי האוטוגרפרס בדאלית אל כרמל

צילום: קרן אור עמותת להשאיר חותם

 

מיזם האוטוגרפרס באנגלית "The Autographers", הינו מיזם חברתי בינלאומי שמטרתו חיבור הקהילה להיסטוריה הייחודית שלה. המיזם מפגיש אומנים מקומיים לבין עדים למאורעות היסטוריים בחיי העיר והמדינה, ומאיר לטובת הדורות הצעירים, והדורות הבאים בזרקור את ותיקי העיר.

בפרויקט בדליה השתתפו 16 יוצרים, רובם מקומיים, אשר תיעדו 18 מתושבי היישוב הוותיקים.

יחד הם עברו בחודשים האחרונים מסע דוקומנטרי מרתק שגילה מחדש את סיפורם ההיסטורי של אנשי דליה.

לחלק מהיוצרים המפגשים העניקו הזדמנות לשמוע את סיפורם של אנשים אותם הכירו כל חייהם. כך סיפרה לנו נאדין קדור נסראלדין, שתיעדה עם טובה אשל את יוסף נסראלדין מייסד התנועה הדרוזית הציונית וכן את חוריה ביראני, מי שנחשבת לתלמידה הראשונה בדליה.

נאדין מספרת: "נפלה בחלקי זכות גדולה לקחת חלק במיזם המבורך של האוטוגרפרס שנותן ביטוי ובמה ליוצרים מקומיים ולעדים היסטוריים בעלי סיפורים מרגשים ומעוררי השראה, שראויים לשיתוף ולהנצחה, אני שמחה שהפעם המיזם בחר לתעד את סיפור חייהם של אנשי הכפר האהוב שלי דלית אל כרמל, המקום שבו נולדו גיבורים וגיבורות ופורצי דרך, כיוצרת וצלמת שמתעדת אנשים וסיפורים במשך עשור, הייתה לי חוויה מיוחדת, מאתגרת ומרתקת שבה פגשתי את חורייה ביראני, אישה מלאת תוכן, נחושה ואותנטית, פורצת דרך שתרמה את חייה למען קידום מעמד האישה הדרוזית בישראל, חורייה פתחה לי את ביתה ואת ליבה בפניי והשמיעה לי את קולה ואת סיפורה המרגש שיתגלה בתערוכה הקרובה שתתקיים בדלית אל כרמל. בעיניי, הפרויקט הזה הוא כלי מדהים לביטוי סיפורים שלא הכירו".

יצירות האומנות אשר יוצגו בתערוכה הקרבה ישתתפו לאחר מכן בתערוכות אחרות בארץ ובעולם. 

מטעם עמותת להשאיר חותם נמסר: "התרגשנו לגלות אודות הסיפורים הייחודים של הישוב ולהעניק להם את הבמה הראויה, אנו מזמינים את הציבור הרחב לאירוע ההשקה וטקס ההוקרה החגיגי שייערך ביום שישי הבא, 5.7.2019 בשעה 11:00 במרכז התרבות בדאלית אל כרמל, ומחכים לחזור בסבב נוסף לגלות סיפורים ואומנים נוספים".

לשאלות ופרטים נוספים ניתן לפנות בעמוד הפייסבוק The Autographers

או במייל: TheAutographers@gmail.com

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים