מיקי חיימוביץ אוכל בלי פוליטיקה

במטבח של לוקנדה בנצרת מיקי חיימוביץ, פרופסור בשארה בשאראת, מאלכ הזימה והשף אליאס מטר כנסו את כל החברים שמאמינים שאפשר לחיות בריא במיוחד במגזר הערבי, מתמודדת כחול לבן חיימוביץ לשעבר יו"ר עמותת Meatless Monday בישראל עושה סדר במגזר.

19.03.2019 מאת: חסין חלבי
מיקי חיימוביץ אוכל בלי פוליטיקה

המובילות בעמותה והעוזרות להצלחת המיזם טל נדב, מיכל וולנסקי, יחד עם מיקי חיימוביץ מצליחות לרתום רבים שמאמינים שצריך לעבור לאוכל בריא.

המתכנסים שהגיעו למסעדת לוקנדה בנצרת לערב השקת חוברת המתכונים מן הצומח, של עמותת Meatless Monday, דיברו על זה שחובה לחזור לאוכל של פעם במגזר, נוכח העובדות שאנשים אוכלים לא בריא.

מיקי חיימוביץ העיתונאית לשעבר והפוליטיקאית היום, דיברה על ההפרדה שהיא עושה בין פוליטיקה לאוכל, והתמקדה בכך שאחרי שעזבה את החדשות הקימה את העמותה  Meatless Monday מאחר ונושא האוכל חייב טיפול ושינוי ברוב האוכלוסיה, לחזור למנות מן הצומח, מיקי וחברי העמותה מקדמים הפחתה בצריכת הבשר, כדי לשפר את הבריאות של האוכלוסיה ולצמצם את הפגיעה בסביבה, הנגרמת כתוצאה מתעשיית משק החי.

פרופ' בשארה בשאראת מי שהיה מנהל בית החולים האנגלי בנצרת, וכיום מרצה בכיר בבר אילן ובמכללת עמק יזרעאל, חידד את העלייה באחוז חולי הסוכר במגזר, שעלה ל 21 אחוז והדגיש שצריכים להדיר את המשקאות עתירי הסוכר מהארוחות שלנו, "התזונה במגזר לא בריאה והמטרה שלנו לחזור לאוכל של פעם. אני רוצה שכל המפלגות ישימו את הבריאות בראש מעיינם ולהשקיע בפריפריה".

השף אליאס מטר, השף של מסעדת לוקנדה, לוקח אותנו למטבח הערבי והאוכל הבריא ואיך הוא נהיה חלק מהעמותה, שפועלת להשרשת דפוס המזון הבריא בקרב האוכלוסיה, אליאס מציין "אפשר לקחת יום אחד בשבוע ולאכול בו רק טבעוני, זה ניקוי רעלים לגוף".

מאלכ הזימה מנהל המרחב ברשות המים בצפון, שמוביל אורח חיים בריא מזה שנים, מאלכ שהתחבר למיקי ולחברי העמותה, מאחל למיקי שתהיה שרת חינוך או שרת בריאות, מאלכ אחד האנשים הפעילים ביותר בנושא המזון הבריא, לא מפספס כל הזדמנות של התכנסויות מסוג זה, ומחדד שאת דפוס האוכל הבריא יש להשריש בבתי ספר.

 

מיקי חיימוביץ

תגובות

מומלצים