מספר הנפטרים הדרוזים מקורונה מזנק

בתוך שבועיים מעל עשרה נפטרים מנגיף הקורונה בכפרים הדרוזים בכרמל ובגליל כולל כפרי הדרוזים ברמת הגולן, רוב הנפטרים מעל גיל 60 וחלקם היו עם מחלות רקע, עם התפרצות הנגיף בסבוב הראשון הדרוזים כלל לא נדבקו ולא נפגעו לעומת החודשים האחרונים.

22.09.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מספר הנפטרים הדרוזים מקורונה מזנק

 

הזלזול גרם להידבקות המונית של תושבים דרוזים שראו בנגיף הקורונה דבר שולי ועוד חשבו שזו מזימה של ממשלה ובעלי אינטרסים, למרות הודעות ההנהגה הדתית ואנשי הרפואה ובעלי מקצוע יחד עם הרשויות, הציבור התנהג לפני חודשיים בצורה לא אחראית בחתונות ובחפלות ובמפגשים המוניים ועל זה משלם כרגע מחיר מאוד כבד.

נגיף הקורונה מכה חזק בישראל וגם במגזר הדרוזי, היום מעל 30 אנשים מאושפזים בבתי חולים שונים שהם מורדמים ומונשמים, ביניהם צעירים שנמצאו חיוביים בנגיף ומצבם הידרדר בגלל מחלות רקע.

על הציבור לעטות מסיכה וללכת לפי ההוראות של משרד הבריאות, לא לנסות להתחכם ולזלזל, זה לא בגלל שאנשים עלולים לקבל דוח, אלא זה לשמור על הבריאות שלכם ושל בני משפחתכם וכל מי שאתם באים עמו במגע ישיר ובמיוחד הגיל השלישי.

בנוסף למלחמה בנגיף הקורונה, חלק גדול מהציבור נלחם על פרנסתו והיום נמצא במצב כלכלי מאוד קשה.

הנתונים שעולים מנתוני הביטוח הלאומי בכפרים הדרוזים מעל 32 אחוז מהאוכלוסיה הם מעל גיל 65 ומעלה, הנתון הזה מדאיג מאוד וצריך לשים עליו דגש, מי כן מטפל ועוקב אחרי כל הציבור הזה.

 

פורטל הכרמל

תגובות

1. تعدد الاسباب والموت واحد الله يرحمهون לפני 1 חודש
بكفي مع هاي المسرحيه

מומלצים