מעל אלף הגיעו להתחסן נגד הקורונה בדאלית אל כרמל

אלפי אנשים מכל הצפון והכפרים בכרמל הגיעו להתחסן במתחם המיוחד שהתקיים במרכז הפיס בדליה, החיסון ניתן ללא תור לבני 16 ומעלה, חולי קורונה שהחלימו ונשים בהריון לא יכולים להתחסן, הנהירה להתחסן מצביעה על שינוי בחשיבה במלחמה בנגיף הקורונה.

09.01.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מעל אלף הגיעו להתחסן נגד הקורונה בדאלית אל כרמל

 

למרות הסגר והשבת, אלפי אנשים הגיעו לקבל את החיסון גם אחרי השעות הקבועות, התור היה גדול, אנשים המתינו בצורה שקטה זמן רב כדי להתחסן.

מה שבלט במבצע הזה, כמות האזרחים היהודים שהגיעו והתחסנו בדאלית אל כרמל.

למבצע החיסון הגדול הזה התארגנו צוותי מד"א סניף רכס הכרמל בפיקודו של שייך סאלח בדרייה יחד עם המתנדבים הרבים שלקחו חלק ביום הזה, פיקוד העורף, אגף הביטחון באחריות נסר נסר אלדין עם סדרני מועצת דאלית אל כרמל, ראש המועצה רפיק חלבי עזר וסייע באופן אישי, הכל הלך טוב ללא תקלות מיוחדות.

 

זכי הלר דובר מד"א מסר:"שיתוף פעולה מיוחד להרחבת מבצע החיסונים: כ-2,000 איש התחסנו היום ע"י צוותי מגן דוד אדום במתחם מיוחד של פיקוד העורף והמועצה המקומית בדלית אל-כרמל ובשיתוף משרד הבריאות
 
מגן דוד אדום, בשיתוף פיקוד העורף, משרד הבריאות והמועצה המקומית דלית אל-כרמל, ביצעו היום (ש') מבצע חיסונים במסגרתו חוסנו כ-2,000 תושבי האזור.
 
מבצע החיסונים החל הבוקר, במהלכו הגיעו כ-2,000 מנות חיסון לתושבי דלית אל-כרמל. מגן דוד אדום נענה לפניית פיקוד העורף, משרד הבריאות וראש המועצה המקומית והפעיל עשרות חובשים ופראמדיקים במטרה לחסן את התושבים במקום.
 
רפיק חלבי, ראש המועצה המקומית דלית אל-כרמל: "מבצע החיסונים בוצע בהצלחה אדירה וסדר רב. כ-2,000 תושבים הגיעו להתחסן ואני רוצה להודות למגן דוד אדום, למתנדבים ולצוות, לפיקוד העורף, למנכל משרד הבריאות ד"ר חזי לוי, לרשות המקומית ולאגף הביטחון על סיום מבצע מוצלח ונרחב. אני מצדיע לכם".
 
ארז גלר, מנהל מרחב כרמל במד"א:* "מבצע החיסונים המורכב והמיוחד שלנו הסתיים בהצלחה בשעות הערב, במהלכו הגיעו חיסונים שכאמור להם מגבלת זמן ותוקף. הקפדנו לעבוד עפ"י הנחיות קפדניות למען ולטובת הציבור. המטרה שעמדה לנגד ענינו היא לא לבזבז או חלילה לזרוק אף מנת חיסון. אנו מברכים על שיתוף הפעולה עם הגופים שליוו אותנו ובסיומו של יום החיסונים המיוחד הצלחנו לעמוד במשימה בכבוד. נאחל בריאות לכולם".

 

דף מידע לחיסון נגד נגיף קורונה החדש

לקראת החיסון, להלן מידע על אודות החיסון, התועלת הצפויה ותופעות הלוואי האפשריות.
חיסון זה משתייך לקבוצת חיסוני mRNA ומכיל חומצות גרעין המכוונות את תאי המתחסן לייצר חלבון הדומה לחלבון נגיף הקורונה. חלקיקי ה-mRNA עטופים במעטפת שומן המסייעת לתגובה החיסונית. מערכת החיסון מזהה את החלבון המיוצר ויוצרת תגובה אימונית עם יעילות גבוהה כנגד הנגיף.

החיסון בטוח ויעיל במניעת המחלה
החיסון מופק במעבדה, ואינו מכיל את הנגיף או חלק כלשהו ממנו. חלקיקי החיסון מתפרקים ונעלמים מהגוף זמן קצר לאחר ההזרקה. החיסון אינו יכול לגרום למחלת ,COVID-19 ואינו יכול להשפיע על המטען התורשתי (DNA) האנושי.

מי יכול לקבל את החיסון?

  • את החיסון יקבלו בשלב זה בני 16 שנים ומעלה.
  • אין מניעה לחסן אישה הרה או אישה המתכננת הריון.
  • אדם עם מחלה חדה לרבות חום 38 מעלות צלזיוס ומעלה ימתין להחלמה ע"מ להתחסן.

מי לא יקבל את החיסון בשלב זה – ההנחיות נכון להיום הן:

  1. בני פחות מ- 16 שנים.
  2. אנשים עם היסטוריה של תגובה אלרגית חמורה. עליהם לפנות לאחות המחסנת לברר אם הם יכולים להתחסן.
  3. מי שמוגדר כמחלים מנגיף הקורונה.

תהליך ההתחסנות

החיסון ניתן בשתי מנות במרווח של 21 יום לפחות בין המנות. אם חלפו יותר מ-21 יום, ניתן לקבל את המנה השנייה, ללא תלות ברווח הזמן. הגוף יפתח חסינות מירבית רק אחרי קבלת המנה השנייה.

דרך מתן החיסון: החיסון ניתן בזריקה לתוך שריר הזרוע בלבד.

תופעות לוואי אפשריות: שכיחות תופעות קלות וחולפות לאחר קבלת החיסון: אודם וכאב באזור ההזרקה, עלית חום, צמרמורת, עייפות, כאבי ראש, חולשה, כאבי שרירים, כאבי פרקים, בחילות והגדלת קשריות לימפה.
תופעות אלו חולפות לרוב בין יום ליומיים אחרי מתן החיסון ושכיחות מעט יותר במנה השנייה.

תופעות אלרגיות, לרבות תגובה אלרגית מידית מסוג אנפילקטי, הן נדירות ביותר. מטופלים שעברו תגובה אנפיליקטית בעברם, מכל סיבה, יתייעצו עם הצוות המחסן לפני קבלת החיסון.
אחרי קבלת החיסון, יש להמתין באתר ההתחסנות במשך 15 דקות באתר קבלת החיסון.

למקבלי המנה השנייה של החיסון, תינתן תעודה על קבלת החיסון ("הפנקס הירוק"). למחזיק בתעודה זו יהיה סטטוס הדומה למי שמוגדר כמחלים, לרבות פטור מבידוד וכניסה למקומות המוגדרים כ'אי ירוק'. סטטוס זה ייכנס לתוקף תוך 7 יום ממועד קבלת המנה השנייה (לא כולל יום מתן החיסון).
בכל שאלה על תופעות לוואי ניתן לפנות לגורם המחסן או לרופא המטפל.

דף תשאול למתחסן לקראת מתן תרכיב BNT162B2 מתוצרת חברת Pfizer-BioNTech – עדכון 24.12.20

דף תשאול המתחסן האלרגי לקראת מתן תרכיב BNT162B2 מתוצרת חברת Pfizer-BioNTech

לדף שאלות ותשובות בנוגע לחיסון נגד נגיף קורונה החדש

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

4. דרוזי אומן לפני 9 ימים
לא למהר ולהתלהב
3. אמיר לפני 9 ימים
אלפיים תושבים וסדר מופתי؟
2. שאדי לפני 9 ימים
מתי יהיה יום חיסונים נוסף ?
1. איה לפני 9 ימים
אוף

מומלצים