מעל שמונים אחוז מתושבי הגולן מאמינים שלא יקומו טורבינות

רוב התושבים בכפרים הדרוזים ברמת הגולן לא מאמינים בפרויקט של טורבינות הרוח שהממשלה אישרה ויעשו הכל להתנגד, מי שני השרים לשעבר שמחזיקים במניות בחברה המקימה? בקרוב נגלה. החברות המקימות מפעילות נגד מובילי המאבק ערכאות משפטיות, כרגע זה לא מצליח להם.

16.02.2020 מאת: חסין חלבי
מעל שמונים אחוז מתושבי הגולן מאמינים שלא יקומו טורבינות

 

מובילי המאבק בגולן עושים הכל כדי לרתום למאבקם את הדרוזים מהכרמל והגליל, הם מצפים לראות את כל הדרוזים יד אחת, וזועקים שהם לא יוותרו על האדמות שלהם מדורי דורות וימשיכו לעבד את הנכס היקר הזה ולשמור עליו, כי זה מה שנשאר להם.

נושא הטורבינות שהוא פרויקט שמוגדר לאומי, ואושר ע"י ועדת שרים, להקים טורבינות רבות במקום שנחשב אסטרטגי, תיירותי, חקלאי וצבאי.

פורטל הכרמל והצפון יפרסם בקרוב תחקיר מי הוביל את הפרויקט הזה ומי השרים לשעבר שמחזיקים במניות בחברה.

בית המשפט בנצרת טרם החליט אם לפתוח בהליכי משפט נגד חלק ממובילי המאבק בעיקר אנשי הדת ובינתיים באמצעות עורך דינם רמי חלבי בית המשפט שלח אותם להתדיינות.

מתשאול שערכנו בקרב תושבים בגולן, בני 18 עד שלושים, עולה תמונה שהרוב המוחלט בגולן מאמין שהטורבינות יגרמו נזק כלכלי כבד לכל הסביבה ושאסור להקים אותם בשטח המיועד.

יש לציין ש26 בעלי אדמות שלחו מכתבי ביטול לחברות שמובילות את הפרויקט.

מה שבלט במחאה של התושבים הדגל של סוריה, וראשי המאבק מסבירים שיש קומץ קטן של אנשים שהניפו את דגל סוריה וזה לא אומר לשייך את המאבק לכיוון הזה.

חשוב לציין שחברה ציבורית שמחולקת לשתי חברות והמקימה אנרג'יקס, כבר יצאו במהלך משפטי של לשון הרע נגד חמישה שיח'ים תושבי רמת הגולן, שייך סלמאן עואד, שייך חסן עלם אלדין אבו סאלח, שייך מחמוד סלמאן אבו סאלח, שייך תופיק קנג' אבו סאלח, שייך סלים אבו ג'בל.

עו"ד רמי חלבי שמייצג את הנתבעים, לפורטל הכרמל והצפון:"התביעה חסרת כל בסיס משפטי ונועדה רק כדי להטיל על השיח'ים אימה, בתור אנשי ציבור כדי שישבו בשקט, הטענה שהם הטילו חרם דתי, הם לא עשו שום חרם דתי".

 

 

את המיזם של הטורבינות מובילות ובונות חברת אנרג'יקס וחברת אר"ן, ששכרו אדמות פרטיות של תושבים מרמת הגולן, להקמת טורבינות בגובה מעל 200 מטר, שבעלי האדמות השכנות לא ידעו על המיזם, רק לאחרונה נחשפו לתכנית, מה שקומם אותם והוציא אותם למאבק משותף.

תזכורת לתוכנית לתשתית לאומית 47 טורבינות רוח בצפון הגולן

החלטה מספר דר/283 של ועדת שרים לענייני תכנון, בנייה מקרקעין ודיור ("קבינט הדיור") מיום 12.01.2020 אשר צורפה לפרוטוקול החלטות הממשלה וקבלה תוקף של החלטת ממשלה ביום 30.01.2020 ומספרה הוא 4834(דר/283).

נושא ההחלטה: תוכנית לתשתית לאומית 47 - טורבינות רוח בצפון הגולן  

  מ ח ל י ט י ם: בתוקף סמכות הממשלה לפי סעיפים 53 ו- 76ג(9)(ב) לחוק התכנון והבנייה, התשכ"ה–1965, לאשר את התוכנית לתשתית לאומית, 47 טורבינות רוח בצפון הגולן. התוכנית והחומר הנלווה לה נמצאים באתר המעטפה של מזכירות הממשלה.

 

פורטל הכרמל

תגובות

10. דורזי לפני 2 חודשים
מעשה לא מקובל
9. אני לפני 2 חודשים
הלב איתכם
8. סלאמה זיאד לפני 2 חודשים
גלילל
7. גל לפני 2 חודשים
תבדקו לעומק את העניין זה לא מזיק לחקלאות
6. דליה לפני 2 חודשים
זה רק דרוזי שגרם לזה
5. מהכרמל לפני 2 חודשים
לא משנה מה צריך לעזור להם שם
4. מהגליל לפני 2 חודשים
המדינה רוצה את האדמות שלכם לא ניתן להם
3. ישראלי לפני 2 חודשים
תומך בכם במאבק
2. דורזי לפני 2 חודשים
יש בזב הרבה פוליטיקה
1. Salman Ahmad Abu Awad לפני 2 חודשים
מרג' יעפורי עליו השלום שמור ומוגן

מומלצים