מעל 1000 תיכוניסטים דרוזים ביקרו בדוכני יחידות הצבא

יום צה"ל בקהילה עבור מלש"בים, מועמדים לשירות ביטחון בני העדה הדרוזית, מפגש בתיכון כסרא-סמיע, בהובלת יחידת מנהל אוכלוסיית בצה"ל, המלש"בים ביקרו בדוכני יחידות צה"ל, שוחחנו עם אל"מ שאדי אבו פארס וסא"ל סיוון אילן, לפרטים.

05.04.2019 מאת: פורטל הכרמל
מעל 1000 תיכוניסטים דרוזים ביקרו בדוכני יחידות הצבא

במפגש שהתקיים בכסרא סמיע השתתפו תלמידי י"א ו י"ב מהמגזר הדרוזי, ראשי מועצות מקומיות, אל"מ שאדי אבו פארס ראש מנהל אכלוסיות, רס"ן לוטפי חרב מפקד המרחב הדרוזי-צ'רקסי במנהל אוכלוסיות, האגף הבטחוני חברתי, תת אלוף במיל' משה צין, עמותת הקצינים המשוחררים הדרוזים בישראל, מנהלי בתי ספר.

במיזם זה יוצגו יחידות צבאיות ומסלולים צבאיים שונים למלש"בים מן המגזר. המיזם מתקיים בהובלת מנהל אוכלוסיות בשיתוף עם האגף ביטחוני חברתי במשהב"ט ומשרד החינוך.

סא"ל סיוון אילן ראש ענף של חטיבת כוח אדם בזרוע היבשה, בשיחה לפורטל הכרמל: "זרוע היבשה לוקחת חלק פעיל ומרכזי במטרה לחזק את הקשר עם  הדרוזים, שיתוף פעולה מלא בשילוב המלש"בים כחיילים ובעתיד כמפקדים וקצינים של צה"ל".

סא"ל סיוון אילן: "האירוע מתקיים אחת לשנתיים,שבו מגיעים כלל חילות היבשה, ח"יר גבעתי נחל צנחנים וכפיר, חיל השריון ההנדסה התותחנים, קהל היעד הם תלמידים מהתיכונים הדרוזיים מכל הכפרים הדרוזים, במטרה להנגיש את המידעים על זרוע היבשה, ולחשוף לאותם צעירים את יחידות צה"ל".

"אין ספק שתמיד הצורך אל מול רצון הצעיר לא תמיד עולה בקנה אחד, אנחנו עונים על השאלות ומנסים לשלב בין הרצון של הפרט לצורכי צה"ל, בזרוע היבשה אנחנו משבצים את הדרוזים בכלל היעדים שיש".

סא"ל סיוון אילן: "היום כל לוחם שמשתחרר מקבל מימון מלא ללימודי תואר ראשון על חשבון הצבא, במסגרת "ממדים ללימודים", ויש מודעות גבוהה לנושא האקדמיה, בנוסף נותנים להם את האופציה גם ללכת ללימודי מקצוע. היום 1500 בנות דרוזיות עושות שרות לאומי וזה מאוד מעניין, אנחנו מעודדים השכלה".

"בזרוע היבשה ישנם 5 חילות מרכזיים, חיל הרגלים, שריון, תותחנים, הנדסה, איסוף קרבי, לי אכפת שכל חייל יקח חלק וירגיש שהוא נמצא במקום שטוב לו, שהצבא מוקיר לו את זה. מי שרוצה להיות לוחם, מנהל האוכלוסיות נותן מענה לכולם, תמיד טוב שיש מי שמלווה את החיילים".

סא"ל סיוון אילן מסכמת את יום צה"ל בקהילה: " מדובר ביום משמעותי וחשוב לחיזוק הקשר עם האוכ' הדרוזית, ואנחנו בצבא רוצים לשמר את הקשר הזה, כי הדרוזים הם חלק מאיתנו".

אל"מ שאדי אבו פרס, בשיחה לפורטל הכרמל:  "יום צה"ל בקהילה חלק מהפרויקטים של מנהל אוכלוסיות שעושים יחד עם שותפים רבים, כמו אגף ביטחוני חברי, אגף החינוך ועוד, אנחנו במיזם זה מביאים את צה"ל לתוך הקהילה, אנחנו פורשים בפני המלש"בים את כל מיצג החילות של צה"ל, יחידות שדה, חילות קרביות, חיל אוויר, חיל ים, הפרויקט הזה מתקיים מאז שגדוד חרב פורק, ע"מ להנגיש את המידע על חילות אלה למלש"בים".

"בדרך הזו אנחנו מממשים את ייעוד מנהל אוכלוסיות, שזה שירות מיטבי לחיזוק הקשר בין הצבא לחברה והחזון שלנו זה מתן שוויון הזדמנויות".

אל"מ שאדי אבו פרס: "לשמחתי היום צה"ל פתוח בפני הדרוזים על כל חילותיו, הצעיר הדרוזי יכול להיות בכל החילות, הכל פתוח ונגיש ואפשרי, הכל תלוי ברמת הנתונים רמת המוטיבציה וצורכי הצבא".

אל"מ שאדי אבו פרס: "אנחנו מנגישים את העתודה, בכרמל ובגליל, בשנים האחרונות אנו מזהים עלייה בנושא העתודה בקרב החיילים הדרוזים, היום חיילים דרוזים נמצאים ביחידות הכי מסווגות שיש, הכי יוקרתיות שיש, הכי טכנולוגיות והכי לוחמות שיש".

 

פורטל הכרמל

תגובות

2. דרוזים ישראלים לפני 7 חודשים
כבוד והערכה לכל הגורמים והמשתתפים..
1. מהכרמל לפני 7 חודשים
כל הכבוד למארגנים

מומלצים