מעל 3500 חיילים דרוזים מטוראי ועד אלוף

אלוף משנה שאדי אבו פארס ראש מנהל אוכלוסיות ומיעוטים בצה"ל, לוחם ואיש חינוך ומשפחה, מתחיל את התפקיד בהבאת החייל הדרוזי והמיעוטים לשרת בחייל המתאים, כולל הסייבר, עכשיו צו ראשון במחווה אלון.

10.01.2018 מאת: אמילי חלבי
מעל 3500 חיילים דרוזים מטוראי ועד אלוף

אלוף משנה שאדי אבו פארס ראש מנהל אוכלוסיות ומיעוטים בצה"ל בראיון לפורטל הכרמל על המטרות והתכניות של הגוף שהוא עומד בראשו, גוף מקצועי שמטפל באוכלוסיות המיעוטים וגורם מייעץ לשילוב ולהעצמת הגיוס בקרב המיעוטים.

אל"מ שאדי: "באתי לתפקיד אחרי תפקידים רבים ומגוונים, אנחנו עוסקים בסוגיות לאומיות ממלכתיות ומאוד רגישות, הסלוגן שלנו היום מנהל אוכלוסיות בנחישות וברגישות, נחושים לבצע משימות ורגישים שאנחנו עוסקים באוכלוסיות מגוונות".

"עיקר הדבר שעוסקים בו שהפרט במרכז, הבאת המלש"ב למצב הכי טוב וההכנה הכי טובה לנקודת הזינוק, כך יהיה לו שירות יותר טוב והשתלבות טובה".

אל"מ שאדי: "היעדים הם לכל האוכלוסיות של מחויבי גיוס ומתנדבים, אנחנו מגיעם לבתי ספר ומכינים תלמידים לצו ראשון, ומנגישים להם את המידע, פועלים להעצים את הטובים לחזק את הבינוניים ולחזק יותר את החלשים".

"כצעד לשילוב טוב יותר של הדרוזים ושל התייעלות צבאית, אנחנו עורכים צו ראשון קרוב לבית, במנהל אוכלוסיות, בבסיס מחווה אלון, הקרוב והמוכר יותר, במקום בלשכות הגיוס הרגילות אליהם היו צריכים להגיע עד היום". 

אל"מ שאדי: "ההכנות לצו ראשון שאנחנו מבצעים, על פי תחקיר, רואים שיש עלייה בנתונים של המלש"בים מבני העדה הדרוזית".

"בימי חמישי אנחנו מקיימים קבלת קהל ופוקדים אותנו מכל המגזרים ומטפלים בכל הנושאים, מלש"בים, חיילים, משפחות שכולות, חיילים שהשתחררו, אנחנו יודעים לדבר עם כולם".

אל"מ שאדי: "השילוב בין חיים אזרחיים וצבא הוא מורכב ולא קל, אני מאמין באיכות ולא בכמות, אני משתדל להיות מעורב בחברה, יש לציין שאנחנו רואים בגיוס כפלטפורמה מעולה לשלב אוכלוסיות ובדגש על המיעוטים לחברה הישראלית".

"אנחנו רואים בעתודה ובלימודים אבן יסוד לחברה יותר טובה, מעודדים עתודה ומקיימים כנסי עתודה רבים כדי לחשוף את המתגייסים לעולם העתודה, גם אחרי הצבא, פתחנו קדם מכינה לאקדמיה במכללה לגליל מערבי, יחד עם משרד החינוך, מרכז ריאן והלשכה לחיילים משוחררים, ע"מ לקדם את נושא החינוך והאקדמיה שזה העתיד לכל חברה". 

אל"מ שאדי: "צה"ל פתוח לצעיר הדרוזי על כל יחידותיו מהטבח ועד הטייס, אז לקחת את נושא ההכנה לגיוס והשירות בצורה משמעותית".

לראיון המלא עם אל"מ שאדי אבו פארס

אלוף משנה שאדי אבו פארס ראש מנהל אוכלוסיות ומיעוטים בצה"ל

תגובות

11. חבר טוב לפני 11 חודשים
יא תותח
10. אישה לפני 11 חודשים
בהצלחה לשאדי
9. עמאד לפני 11 חודשים
תחילה מאחל לשאדי המון בהצלחה אך...
8. עספאוי לפני 11 חודשים
גאווה לעדה בכלל ולעוספיא בפרט
7. קצין לפני 11 חודשים
מפקדים בכרים
6. חלבי לפני 11 חודשים
עיספאוי גבר
5. מילואים לפני 11 חודשים
הצבא מקום חינוכי לכולם
4. דרוזי לפני 11 חודשים
ואם הדרוזים לא היו משרתים?
3. עיספאוי לפני 11 חודשים
לשאדי בהצלחה
2. אבא לחייל לפני 11 חודשים
שאדי מפקד מוערך ביותר
1. דרוזים ישראלים לפני 11 חודשים
הדרוזים עדה איכותית ..ולא כמותית..

מומלצים