מעל 8000 דגימות רוק נתרמו מכל הכפרים הדרוזים

מאגר דגימות מח עצם דרוזי הוקם בהדסה עין כרם, בעקבות מבצע למציאת תורם עבור הפעוט חוסאם קבלאן מעוספיה, שהיה בן ארבעה חודשים ונזקוק בדחיפות להשתלת מח עצם. מאז נאספו מעל 8000 דגימות רוק מכל הכפרים כולל מכפרי רמת הגולן.

20.01.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מעל 8000 דגימות רוק נתרמו מכל הכפרים הדרוזים

 

עוד מבצע התרמה הוכתר בהצלחה, איסוף דגימות רוק להצלת חייה של הצעירה תמר איוב בת ה 23 מכפר מגאר. היעד של המתרימים היה להשיג 5000 דגימות , בפועל הגיעו ל8158 דגימות מכל הכפרים, זה התאפשר הודות לעבודה מאומצת של כל המתנדבים בכל הכפרים, שעשו עבודת קודש.

בנוסף היו חוץ מדרוזים שהגיעו לכפרים הדרוזים ותרמו והיו גם שתי עמדות בנצרת ותרשיחא שאספו מאות דגימות.

הדגימות שנאספות, הולכות למאגר מוח עצם שנשאר כל החיים, ובמידה ומישהו ימצא מתאים לתת מוח עצם, יקראו לו לתרום.

יש לציין שלפי החוק, במאגר מוח עצם, אף פעם לא אומרים מי מתאים למי, מזמינים את התורם ובודקים אם הוא מתאים מאה אחוז, התורם לא יודע למי הוא תורם והנתרם לא יודע מי תרם לו.

מי שאחראי על המאגר בהדסה עין כרם, עמותת מאבק לחיים בהנהלת עופרה אלקובי, עמותת מאבק לחיים נקראה ע"ש אלי אלקובי ז"ל, בעלה של עופרה, שנפטר מלוקמיה, לאחר שבישראל לא נמצא לו תורם מוח עצם מתאים.

 

 

שייך גיהאד קבלאן ממובילי מבצע ההתרמה: "עופרה אלקובי אישה מיוחדת שעזרה ועוזרת מאז שהתחברה לעדה הדרוזית הפכה להיות יקירת העדה, עשתה מהפכה בתודעה שאנשים לא היו מודעים לחשיבות מתן דגימת רוק וחשיבות מאגר מוח עצם, עבודתה המסיבית של אלקובי והמבצעים שנעשו יחד איתה, שהיא השקיעה בהם הרבה כסף, כל דגימה עולה כמאה ש"ח, זה כסף שאלקובי אוספת מתרומות, ובמימון חלקי של הדסה עין כרם, להשיג תרומות ולקדם את העניין ולבצע עבודה".

במאגר מוח העצם בהדסה עין כרם, במסגרת המבצעים שנעשו בעבר בכפרים הדרוזים, יש מעל 35 אלף דגימות של חברה דרוזים במאגר ונמצאו עד עכשיו 31 תורמים שתרמו מח עצם לבחורים ובחורות דרוזים.

התרומה באה להציל חיי אדם, ולכן מבחינה דתית אין מניעה והתנגדות, שיח'ים רבים הובילו ומובילים מבצעי התרמת מוח עצם בכפרים הדרוזים.

שייך גיהאד: "זה מחמם את הלב לראות את כל הצעירים והצעירות שנרתמו, שיש עוד טוב בעולם, אנחנו מחנכים בני נוער לערך הנתינה וחשיבות הנתינה, מבצעים כאלה מחזקים את זה, ההתנדבות וההירתמות של האנשים זה דבר שמחמם את הלב".

 

עוד בנושא: "לוקחים אחריות על החיים של תמר"

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים