מפגינים נגד הפגיעה הצפויה במיליון תושבי הצפון

עשרות תושבים מרחבי הצפון, מזכרון, עמק חפר, יקנעם, מגידו, חוף הכרמל, חיפה והקריות, הפגינו מול ביתו של שר האוצר משה כחלון, האחראי על מנהל התכנון, בחיפה, בדרישה להרחיק את אסדות הפקת הגז והקונדנסט ממאגר לוויתן לעומק הים, 120 ק"מ מהחוף.

03.12.2017 מאת: פורטל הכרמל
מפגינים נגד הפגיעה הצפויה במיליון תושבי הצפון

המפגינים זעקו נגד הפגיעה הצפויה במיליון תושבי הצפון עקב ההחלטה להזרים את נפט הקונדנסט המופק יחד עם הגז הטבעי- לתוך ריכוזי אוכלוסייה, במקום לייצאו מלב הים, זאת על ידי הקמת תשתיות  מזהמות ונפיצות הכוללות: הרחבת בתי הזיקוק במפרץ חיפה- באזור שכבר היום מוכה זיהום ותחלואה חריגה, הקמת כ-16 תחנות כוח רב דלקיות על גז, פיתוח מתחמי תעשייה פטרוכימית חדשה באזור זכרון- יקנעם, עמק חפר, הגליל והעמקים- תשתיות המיועדות לייצוא פטרוכימי ולא לצרכי המשק.

בנוסף- אסדות  הזיקוק אשר הוחלט להקים סמוך לחוף - יפלטו חומרים מסרטנים  בכמויות עתק ויזהמו את החופים לדורות. המפגינים קראו לשר "די לשחיתות! ", "הון שלטון עולם תחתון" ודרשו ממנו לקראת הדיון המכריע במועצה הארצית לתכנון ובנייה ביום שלישי הקרוב,  05/12,  בעניין מיקום  אסדת לוויתן  - לעצור את התכניות המסוכנות.

ההפגנה בשיתוף  מאבק שומרי מישור החוף - קואליציית אזרחים נגד קונדנסט, מטה מגידו-יקנעם,  שומרי הבית, אמהות ואבות מצילים את חיפה והקריות, הפורום הישראלי לשמירה על החופים,  הירוקים של חיפה.  הדיון ביום שלישי הקרוב הוחזר למועצה הארצית בעקבות הדיון בבג"ץ בנושא מתקני הקונדנסט  שהגישו הרשויות המקומיות מגידו ויקנעם. ב-12/12 יתקיים דיון המשך בבג"ץ.

המפגינים ציטטו את עמדת אביגדור יצחקי מפרוטוקול הדיון ביום אישור תמהיל לוויתן ב- 06/12/16  בו אמר: "כל עוד אני יו"ר המועצה הארצית, לא יהיה קונדנסט בים. לא יעזור כלום!".

מדיניות שמקדמת את פיתוח המאגרים מבלי שנבחנו מעולם הסיכונים הבריאותיים, הסביבתיים והבטחוניים של תשתיות הקונדנסט ביבשה ובחופים, מדיניות שלטענת המפגינים  מונהגת על ידי השר כחלון, השומרת על רווחי עתק של  חברות הגז ובתי הזיקוק , תוך התעלמות מוחלטת מהפגיעה הנרחבת באוכלוסייה ובסביבה.
 

תגובות

מומלצים