מפגעים בסביבה נתפסו במצלמה בדליה

שוב אנו חווים התנהגות בלתי הולמת ולא מכובדת, ציבור שמוציא את הזבל מהבית, מעמיס אותו ברכב, מאתר מקום חשוך ומשליך את האשפה לשטח הציבורי, דבר כזה לא יכול להמשיך ושהרשויות לא יעשו מה שעשו במקרים הקודמים, חובה לפעול ביד קשה נגד מזהמי סביבה בכרמל.

17.10.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון

מפגעים בשטח הציבורי בדליה

 

אין הסבר לתופעה בה תושבים מוכנים לקחת אשפה ולהשליך לשטח הציבורי בצורה כל כך פשוטה מבלי להתחשב שזו סביבה שלהם. תופעה זו מעבירה מסר של מקום לא נקי ובלי תרבות, במיוחד לילדים שגודלים במרחב הזה ומתנהגים אותו הדבר.

פעם כתב אחד המבקרים: "אם הגעתה לפתח של שביל ונתקלת בערימות אשפה תבין שאתה נכנס לכפר ערבי"

על הרשות המקומית לתת פתרונות לאשפה ולגיזום ולא למשוך את העניין עוד. באחרונה נפתח מכרז של הקמת תחנת מעבר משותפת לשני הכפרים בתקווה שהתחנה תעלים מעיני המצלמות את המחזה הלא מכובד הזה.

הבעיה העיקרית שאזרחים במקום להזמין טרקטור לפינוי אשפה למקום מסודר מעדיפים להשליך בשעת לילה לשטח הציבורי.

לא פעם ביצענו תחקיר במערכת פורטל הכרמל והצפון וחשפנו איך הדברים עובדים בפועל בזמן שאין תחנת מעבר בדליה ורק בעוספיה שבשנה האחרונה הפכה לתחנת איסוף אזורית.

אז דיווחנו שבפועל אם צריך להשליך אשפה בתחנה בעוספיה, שבמקרים מסוימים הייתה מעורבות אישית של ראש המועצה רפיק חלבי כדי שבתחנה יקבלו את האשפה שמגיעה מדליה.

במאי 2019 המשרד להגנת הסביבה קיים מכרז לפינוי תחנת המעבר מפסולת גושית וגזם בעוספיה, חברת יפה נוף זכתה במכרז, החברה מעסיקה את הקבלן זערורה קבלן פינוי האשפה הביתית בדליה ועוספיה זערורה מחזיק במקום, כל מי שמעביר אשפה גובים ממנו סכום כספי כמקובל בחוק.

עוד עולה בתחקיר שדיווחנו שישנה תופעה, שקבלני גינון ושיפוצים, באים בשעת ערב ולילה, משליכים את האשפה למדרכות בכפרים ועוזבים, וחלקם מנצלים את החשיכה ומשליכים את האשפה לטבע לואדיות ולחורשות, בשני הכפרים בכל מקום שמסתובבים בכל השכונות ישנה אשפה בערימות.

אין ספק שתופעת האשפה בתחנות המעבר כבר היתה זמן רב בכותרות, בעבר היו תביעות ואנשים הורשעו, כולם זוכרים את המקרה של תחנת המעבר שעלתה באש בכניסה לדליה, ותחנת המעבר של עוספיה שעד יום זה מחזיקה מעמד למרות הסיבוכים שהיו שם, שני הכפרים מקבלים מיליוני ש"ח לצורך פינוי אשפה ובתמורה האשפה נערמת בכל פינה בכפרים.

לא ברור למה דבר כזה קורה כאן ומי מחפה על מי? והשאלה העיקרית איפה כל הירוקים? ואלה שטוענים שהם שומרים על הסביבה?.

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

11. עלי לפני 3 חודשים
אין ערכים בסיסיים
10. سامي לפני 3 חודשים
عذر أقبح من ذنب
9. نعيمة عماشة לפני 3 חודשים
أما آن لذلك الفارس ِ أن يترجل!
8. מן הישוב לפני 3 חודשים
חייבים
7. דני לפני 3 חודשים
שכן של המפגע הזה
6. חלבי לפני 3 חודשים
גועלי ביותר
5. אזרח לפני 3 חודשים
למספר 3 צודקקקקקקק
4. אזרח לפני 3 חודשים
כן באמת להאשים את המועצה
3. תרבות קודם לכל לפני 3 חודשים
תרבות לא לומדים
2. דילאווי1 לפני 3 חודשים
למה
1. עדואן לפני 3 חודשים
זה נובע בטיפול לקויי של מעוצה שלא מפנה זבל

מומלצים