מפקד ולוחמי חטמ"ר 474 עם נאדיה כהן במפקדה הסורית

הסיור של לוחמי חטמ"ר 474 גולן חרמון במפקדה הסורית בקוניטרה בגולן, היה לא שגרתי, מפגש של מפקד חטיבת גולן חרמון אלוף משנה אחסאן זהר אלדין יחד עם מפקדי החטיבה ומדריך מסלול אלי כהן גיל ברנר, עם אלמנתו של כהן נאדיה כהן, ומשפחת עמיר קאסם.

10.10.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מפקד ולוחמי חטמ"ר 474 עם נאדיה כהן במפקדה הסורית

 

עמיר אברהים, אשתו אזהאר והילדים קאסם, חנאן ומאיה, השתתפו בסיור ברמת הגולן בבית ספר לקצינים הסורים, יחד עם נאדיה אשתו של אלי כהן הי"ד, בנוסף למפקד חטיבת גולן חרמון 474 אלוף משנה אחסאן זהר אלדין.

 

בנוסף למוביל הסיור המדריך גיל ברנר שהקים את שביל הפסלים ברמת הגולן, מסלול דרכו של לוחם המוסד אלי כהן, עוד לקחו חלק בסיור קצינת משאבי אנוש שני צרפתי, ק.גששים ויסאם סביח, כולם לוחמי חטמ"ר 474 חטיבת הגולן והחרמון.

 

במפגש השתתף מפקד הגולן והחרמון אלוף משנה אחסאן זהר אלדין מח"ט 474, שהביע נכונות לקחת חלק בסיור ואכן הצטרף והסביר לחברי הסיור מלב אל לב, את משמעות הגזרה והשמירה על המורשת של לוחמי צה"ל ומערכות הביטחון באזור הגולן.

 

נאדיה כהן הביעה תודה והערכה ללוחמי צה"ל על היוזמה המבורכת של שיפוץ חדרו של אלי כהן הי"ד שהושחת פעמיים.

 

 

עוד בנושא:  נגדי הלוגיסטיקה האצילים ברמת הגולן והחרמון, מעשה ערכי וחשוב שהובילו נגדי הלוגיסטיקה בחטיבת רמת הגולן והחרמון שלא יכלו לעבור לסדר יומם , כששמעו שהמבנה בו נחקר אלי כהן הי"ד הושחת, נגדי הלוגיסטיקה התארגנו ניקו שיפצו צבעו והנציחו את זכרו של אלי כהן.

 

 

עוד בנושא: יהודים ודרוזים ערכו אזכרה לאלי כהן בקוניטרה אחרי 54 שנים חוזרים למפקדה בקוניטרה ברמת הגולן, החברים של נאדיה אלמנתו של אלי מעמותת לב אל לב, באירוע שבו בלט החיבור השורשי החזק של דרוזים ויהודים, שמובילים צילה שקד ונאיף עבוד, המארגנים הבטיחו לנאדיה לעשות הכל שעצמותיו של אלי יובאו לקבורה בישראל.

 

עוד בנושא רס"ן שלומי מזרחי חומת המגן של ישובי ומוצבי רמת הגולן

 

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

התמונה משיפוץ חדר אלי כהן באוגוסט השנה

תגובות

מומלצים