מרכז הפעלה ראשון נחנך בעוספיה

כניסתו לתפקיד של אמיר סעיד לא הייתה במקרה, אמיר לומד מהר כדי לקדם את הישוב שלו, היום נחנך מרכז הפעלה שיתן מענה בשעת חירום לכפר עוספיה, המרכז נחנך במעמד כל האחראים במועצה ובמשרדי הממשלה והצבא כולל קב"ט דליה, אמיר :"זה לא הסוף נמשיך לעבוד".

06.01.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מרכז הפעלה ראשון נחנך בעוספיה

 

היום, יום ב' ה-06.01.20 התקיים טקס חניכת מרכז ההפעלה הרשותי לשעת חירום במועצה המקומית עוספיה במעמד מפקד מחוז חיפה בפיקוד העורף אל"ם רלי מרגלית, ראש אגף חירום רשויות מקומיות במשרד הפנים חזי רז, ראש המועצה  בהיג' מנסור מפקד תחנת רכס הכרמל רפ"ק אשר מלכה, קב"ט מועצת דליה נסר נסר אלדין ונציגים מארגוני החירום.

הקמת מרכז ההפעלה החלה לפני כשנה וכעת הושלמה ומבצעית, מרכז ההפעלה מהווה חדר פיקוד למצבי חירום, ממנו יוכל ראש המועצה ומטה הרשות בשיתוף עם ארגוני החירום השונים (פיקוד העורף, כב"ה, מד"א, מ"י ועוד) לנהל את המועצה בעתות משבר ושעת חירום.

בבניית המרכז הושקעו האמצעים המתקדמים ביותר והוא ערוך להפעלה בכל מתאר שיידרש ובכל זמן בכדי לתת מענה מיטבי לתושבי המועצה. פיקוד העורף סייע בפרויקט במסגרת תכנית רב שנתית "חוסן" לרשויות, תכנית אשר מסייעת ומקדמת רשויות המקומיות בעיקר במתן משאבים ואמצעים וזאת במטרה לקדם כשירות ומוכנות הרשות לחירום.

מחוז חיפה רואה בשיתוף הפעולה עם הרשויות חשיבות עליונה במסגרת תהליך ההכנה לחירום, מקיים קשר רציף והדוק עם הרשויות, עורך ביקורים, מבצע אימונים ומתרגל לאורך כל השנה את עובדי הרשות והתושבים, כל זאת במעורבות אישית של מפקדי הנפות ויחידות היקל"ר.

מפקד מחוז חיפה בפיקוד העורף, אל"ם רלי מרגלית: "מרכז ההפעלה שנחנך בעוספיה מהווה סמל לשותפות והתאחדות של פיקוד העורף, משרדי הממשלה, רח״ל וארגוני החירום עם הרשות. איגום המשאבים בין הגורמים השונים, מאפשר לממש פרוייקטים המשפרים את מוכנות הרשויות לחרום".

אל"ם רלי מרגלית:"אני סמוך ובטוח שההרכב האנושי שנוכח פה היום יידע לתפעל את מרכז ההפעלה בצורה טובה, בשגרה ובחירום, אני רוצה להביע הערכה רבה לכל מי שעמל על הקמת מרכז ההפעלה בראשותו של יוסי, המוביל את תר״ש חוסן, הקשר בין הרשות למחוז חיפה בפיקוד העורף הוא אבן היסוד בהערכותנו לחירום. פיקוד העורף תמיד לצידכם".

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

1. עספיא1 לפני 6 חודשים
מה זה שווה?

מומלצים