משפחת בדריה וההיסטוריה

משפחת בדריה הגיעה מדרום סוריה ברמת הגולן מהכפר חדר לדאלית אל כרמל לפרנסתם בשנת 1943 , מספר אחים עם הנשים וכך נשארו בישראל עם מלחמת העצמאות, שפיק בדריה בעל עסקים שעושה הכל לגבש את משפחתו ולהשריש בצעירים את מורשת זקני השבט בדריה.

10.08.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
משפחת בדריה וההיסטוריה

 

אחד המפגשים המרגשים לרגל החג באולמי שפיק בדאלית אל כרמל, למפגש המשפחתי הצטרפה חמידה זידאן אבו רוכן שבמקור היא מכפר חדר בסוריה, הגיעה לארץ ונשארה לבד, במשך השנים גידלה משפחה למופת בעוספיה, משפחת בדריה במשך השנים חיבקו ועטפו אותה למרות שהיא לא קרובת משפחתם ותמיד קראו לה דודה חמידה.

מסע משפחת בדריה מחדר לכפרי הכרמל היה מסע מפרך, בשנת 1943 הגיע הסבא של המשפחה אבו גמיל עלם אלדין בדריה, עם אשתו מחמודה וארבעת בניו, גמיל, סלימאן, חמזה ופארס לדאלית אל כרמל, כדי לעבוד כי לא הייתה בסוריה פרנסה, למרות הכל התוכנית לא הלכה כמו שרצו, אחרי פטירתו של אב המשפחה, ארבעת הילדים השתכנו בדליה וכך משפחת בדריה גדלה עם השנים. מארבעת האחים נשאר בחיים אבו שפיק פארס עלם אלדין בדריה, יליד 1930. בני המשפחה מאוד מוצלחים, ביניהם אחוז גבוה של משכילים ומלומדים .

המפגש השנה מחדד את קיום המשפחה והדרך בה הולכים ללמד את הדורות הבאים לאהוב אחד את השני, להכיר באחר ולהיות אדם ואיש חברה, כדרכה של המשפחה במשך 72 שנים בכפרי הכרמל.

משפחת בדריה מאחלת חג שמח לכל החוגגים את החג.

 

משפחת בדריה חג שמח 2019

תגובות

3. ד''ר אמין זידאן לפני 10 חודשים
תפארת הכרמל
2. מדליה לפני 10 חודשים
משפחה מיוחדת
1. קנדי אבו חמד לפני 10 חודשים
דליה

מומלצים