מתחמי בדיקת קורונה בישובים הדרוזיים בגליל

נוכח ריבוי מקרי הדבקות והקושי של תושבי כפרים וישובים בגליל המערבי שהופנו לביצוע בדיקת קורונה להגיע למתחמי הבדיקות שמפעיל מד"א בערים הגדולות, מקימה כללית בתיאום עם משרד הבריאות עשרות מתחמים בישובים הדרוזיים בגליל המערבי.

06.04.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מתחמי בדיקת קורונה בישובים הדרוזיים בגליל

צילום: דוד חורש. דוברות כללית

 

כללית מרחיבה את רשת מתחמי בדיקות הקורונה שלה גם לישובים הדרוזיים בגליל המערבי: היום נפתח מתחם בדיקות בירכא.

רונן נודלמן, מנהל כללית במחוז חיפה וגליל מערבי: בימים הקרובים יוקמו מתחמים במספר רב של ישובים בגליל המערבי

נוכח ריבוי מקרי הדבקות והקושי של תושבי כפרים וישובים בגליל המערבי שהופנו לביצוע בדיקת קורונה להגיע למתחמי הבדיקות שמפעיל מד"א בערים הגדולות, מקימה כללית - בתיאום עם משרד הבריאות - עשרות מתחמים בהם מבצע צוות של כללית לקיחת בדיקות קורונה, ימים מספר לאחר שהופעלו מתחמים בטמרה ובסח'נין, פתחה היום כללית מתחם בדיקות בירכא. המתחם ממוקם ליד מיי בייבי בכניסה ליישוב, כך שהוא נגיש גם לתושבי האיזור.

הבדיקה נערכת אך ורק למי שקיבל הפניה רפואית כתובה על ידי רופא כללית, אשר ניתנת בהתאם לקריטריונים רפואיים. מכתב ההפניה מועבר ישירות מהרופא המפנה לצוות המבצע את הבדיקה במתחם והנבדקים מתבקשים לתאם מראש את מועד ההגעה לבדיקה, כדי למנוע התקהלות בהמתנה, מחשש להדבקה.

הבדיקה עצמה מבוצעת במעבדת הקורונה שהפעילה כללית במעבדה המחוזית הגדולה שלה בנשר ועובדת מבוקר עד ערב כולל סופי שבוע.

רונן נודלמן, מנהל כללית באיזור, מציין כי כללית נערכה להקמת ולהוספת מתחמים בזמן קצר, אף שמדובר במהלך לוגיסטי מורכב, בעיקר בימים אלה.  כללית ממשיכה להרחיב עוד ועוד את רשת אתרי הבדיקות, בכלל זה המתחם שנפתח היום בירכא, כחלק מתרומתה של כללית בהתמודדות עם הקורונה.

הוא הביע תקוותו כי הפעלת המתחמים תקל על התושבים בישובים המרוחקים יותר, תשפר הענות ותגביר מודעות.

בתוך ימים יוקמו אוהלים בתיאום עם משרד הבריאות, פיקוד העורף והרשויות בעכו, נהריה, כרמיאל, מעלות נשר וקרית ביאליק, כחלק מעשרות מתחמים וניידות שפרסה כללית בכל רחבי הארץ. "אנו ממשיכים להיערך במהירות בהתאם לתנאים המשתנים ואני קורא לכל מי שהומלצה לו בדיקה לנצל את השירות ולהיבדק כדי להגן על עצמו, על משפחתו ועל הסובבים".

 

תגובות

מומלצים