מתייחדים עם זכרם של חללי מערכות ישראל 2020

בצל נגיף הקורונה בניגוד לשנים הקודמות, השנה המשפחות השכולות לא יעלו לקברי החללים ביום הזיכרון, אך יתקיים בהם משמר כבוד של חיילי צה"ל. אירועי יום הזיכרון יחלו עם צפירה בת דקה ב-20:00, ובשלישי ב-11:00 תישמע צפירה נוספת, מתייחדים עם זכרם של 23,816 החללים, ביניהם 431 דרוזים שנפלו במערכות ישראל.

27.04.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מתייחדים עם זכרם של חללי מערכות ישראל 2020

 

בהתאם להנחיות המאבק בקורונה,  על פי החלטת הממשלה, לא תתאפשר הגעת המשפחות לבתי העלמין ולאתרי ההנצחה, בתי העלמין ואתרי ההנצחה ברחבי הארץ נסגרו בשעה 16:00 לביקורי משפחות, וייפתחו רק בצאת יום הזיכרון. את הקברים יפקוד משמר כבוד של חיילי צה"ל.

מחר בשעה 11:00 תישמע צפירת זיכרון נוספת באורך שתי דקות, שתפתח את טקס הזיכרון הממלכתי בהיכל הזיכרון הממלכתי לחללי מערכות ישראל שבהר הרצל. בשעה 13:00, יתקיים בהר הרצל טקס נוסף, שיוקדש לנפגעי פעולות האיבה.

כמו כן, ב-52 בתי העלמין הצבאיים, ובאתר ההנצחה ללוחם הבדואי, יתקיים "משמר הנר" - משמר כבוד של חיילי צה"ל העומדים לצד אבוקת זיכרון, הצדעת מפקד בכיר, תפילה לנשמות הקדושים מפי רב צבאי, קצינת נפגעים ונציג אגף משפחות, הנצחה ומורשת של משרד הביטחון.

מפקד נקודת המשטרה ברכס הכרמל רפ"ק אופיר ברקוביץ הניח היום באתר ההנצחה "יד לבנים" בדלית אל כרמל, זר במסגרת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה.

בצל המשך המאבק הלאומי לבלימת התפשטות נגיף הקורונה בישראל,  נערך היום טקס זיכרון, במתכונת מצומצמת וללא קהל, באתר ההנצחה יד לבנים שבדלית אל כרמל. 

טקס הנחת הזר לזכרם של הנופלים בני העדה הדרוזית, התקיים בהשתתפות מייסד ויו״ר בית יד לבנים חכ"ל אמל נסראלדין,מפקד נקודת המשטרה רכס הכרמל- רפ"ק אופיר ברקוביץ

ובבית הקברות הצבאי בכפר עוספיה , התקיים טקס הנחת זר לזכר הנופלים בהשתתפות הנהלת מועצת עוספיה ונציגי צה"ל.

לציין, כי שוטרי ומתנדבי משטרת ישראל ולוחמי משמר הגבול ניצבים מדי יום בחזית המאבק בטרור, בפשיעה ובשמירת בטחון הפנים ומיום הזיכרון אשתקד, נוספו למצבת השכול של משטרת ישראל עוד 12 חללים. ביום הזיכרון שיחל היום בערב, נתייחד עם זכרם של 1,510 חללי משטרת ישראל אשר נפלו במהלך שירותם או בעקבותיו מקום המדינה ועד היום.

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

1. אימא דרוזית לפני 1 חודש
יהיה זכרם ברוך של כל החללים

מומלצים