נביל נסר אלדין משריש ברית חיים

המחנך והסופר נביל נסר אלדין הולך רחוק ומגשים חלום שהתכנית שהיה מעורב בכתיבתה למערכת החינוך היהודי עכשיו אושרה, בנוסף ניתן להגיד מזל טוב על ספר השירה בשפות עברית וערבית שיצא לאור, נביל בין הדרוזים הבודדים בישראל שמופיע בעברית בבמות הגדולות.

24.08.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
נביל נסר אלדין משריש ברית חיים

 

פגשנו את נביל בביתו בדאלית אל כרמל מחובק בבני משפחתו האוהבת והמעודדת, נביל מתחבר בצורה ספונטנית עם כל גיל ויודע לתמוך בילדים בבני הנוער ובצעירים, השאיפות שלו שהם יכירו את המורשת וישרישו אותה עמוק בלב.

נביל נשוי לאיילה, אבא לפיראס ורימי וסבא לשני נכדים. 

המפגש עם נביל בא לאור הוצאת ספרו שירה כרמלית, השלישי במספר בשירה והעשירי בכללי, הספר בשתי השפות עברית וערבית, העורך והמוציא לאור של הספר מיקי סבר שיזם את הוצאת הספר והתעקש שיהיה בשתי השפות.

נביל בזמנו כתב  למועצה הדרוזית הציונית את תוכנית הלימודים "ברית חיים" ביוזמת יוסף נסראלדין, יחד עם צפי רון ובלפור חקק, ודני חיים מנהל חוות הנוער הציוני בירושלים, התוכנית בנויה על בסיס הספר של נביל, מילים צומחות בהר הירוק.

נביל הריץ את התוכנית בבתי הספר במרכז ובדרום, בהכנת המורים ובחידון שמתקיים בכל שנה, יחד עם סגל המרצים ד"ר ג'בר אבו רוכון ,נזיה קדור ועופר בר עוז אלוף משנה במיל' שהיה מנהל תכנית ברית חיים.

נביל מאוד מושפע מהירוק של הכרמל, כתיבתו מתמקדת בהר, בטבע, באדם, במורשת ובמקומות היסטוריים. נביל מתרגש מחדש בכל פעם שרואה את העבר, הוא שואף לתקן את מה שלא תיקנו ושמרו על בסיס המורשת העתיק וחוזר ומחדד את הדברים בשיריו.

נביל: "אני מאמין שעל ידי היכרות מקרוב מקרבים לבבות, להכיר מנהגים ומורשת של העדה הדרוזית ע"י הצעירים היהודים, מכאן ממשיכים להצמיח את הקשר הזה, שיבורך כל מי שעמל להצלחת התכנית".

נביל: "בצילומים שלי כמו בשירים שאני כותב, אני מבליט את היופי והאופטימיות שיש באזור שלנו".

נביל: "אני אוהב מורשת לכן בחרתי להיות מורה למורשת, אני בעד מודרניזציה והתקדמות, אבל יחד עם זאת יש לשמור על איזון וזו העבודה שלנו כמחנכים".

 

ניתן לעיין בספר השירים הדיגיטלי בטיקטקתי הוצאה לאור

 

נביל נסר אלדין ספר חדש

תגובות

מומלצים