נעמן פארס תרפיה דרך המצלמה

נעמן פארס עבר ועובר ימים קשים בעקבות פיגוע הדקירה שעבר בסמטה בירושלים ב 2017, כשהיה בדרכו החוצה אחרי סיום משמרת, משתקם בימים אלה דרך המצלמה וזוכה להרבה תשואות מהסביבה כצלם מקצועי שצילום זורם לו בדם, נעמן "דרך הצילום הפכתי לאדם אחר".

25.10.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
נעמן פארס תרפיה דרך המצלמה

נעמן פארס מחורפיש, שוטר שנדקר 7 דקירות ע"י מחבל אזרח ירדני בסמוך לשער האריות בירושלים, לפני שנתיים, נעמן היה מאושפז בבית חולים ועבר ניתוחים, מאז ועד היום עדיין מטופל נפשית וכירורגית.

נעמן מנסה בכל כוחו להשתלב חזרה בחברה, אחד התחביבים שהיו לנעמן בעבר צילום, בעידוד אשתו נעמן הלך ונרשם ללימודי צילום, היום הצילום משמש תרפיה לנעמן.

נעמן פארס: "מאז המקרה ב 13.5.17 אני עדיין עובר ימים קשים, המצב הנפשי שלי תמיד מעורר בי פחדים, סיוטים והכול רודף אחריי, עדיין לא שוכח את המראה שאני עטוף בדם, הדקירות שחוללו בי חתכים ענקים, הכול רודף אותי יום יום, אך אני גאה במעשיי ומלא גאווה שיכולתי למנוע אסון כבד. לפני בערך שנה אני וחבריי שני יהודים מברוקלין שמחה ומרדכיי שנלחמו ביחד איתי, קבלנו עיטור המופת מנשיא המדינה, זה היה הרגע הכי מאושר בחיי שגרמתי למשפחה ולחבריי, לכפר שלם גאווה ענקית".

נעמן: "מגיל קטן היה אצלי תחביב הצילום, תמיד מצלמה ביד ומצלם מכל מקום, אשתי ענבל שהפכה לי את התחביב לצילום מקצועי ביותר, לא תארה לעצמה שגם הפכה אותי לאדם אחר, אני מרגיש שעובר בי שיקום דרך מצלמה, אני נהנה, אני מרגיש חזק יותר, אני רוכש אמון האנשים והסביבה, הכול דרך עדשה קטנה שהופכת אותי לאדם חזק יותר".

נעמן: "אין יום שעובר שאני לא מצלם, הרגעים הכי מאושרים זה שאני גורם לאותו אדם שאני מצלם אותו לשמחה לאושר ולחיוך רחב, זה גורם לי להשתקם ועוזר לי לרכוש אמון יותר, היום אני עדיין במשטרה מלא גאווה שאני על מדים, מרגיש שייכות ענקית לארגון מלא ערכים, ובשעות הפנאי אני מחזיק בידי מצלמה שהופכת אותי לשמח, ובעיקר מרפאה את הנפש".

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים