נפגעתם כלכלית ונפשית אתם לא לבד

האוכלוסייה הדרוזית בישראל מונה כ120 אלף נפשות, הרוב נמצא בגליל, בכרמל ובגולן, מגיפת הקורונה תפסה אותם כמו כל בית בישראל לא מוכנים ועוד להיות סגורים בבתים זה בלתי נתפס, ועכשיו מגיע הקטע הכלכלי שהולך למקום לא ברור, חשוב להירגע ולהאמין שהדברים יסתדרו.

28.03.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
נפגעתם כלכלית ונפשית אתם לא לבד

 

אף מקום בכדור הארץ לא חסין מנגיף הקורונה, היום בפועל מספר הנדבקים הדרוזים המאומתים עד ליום חמישי 26 למרץ עמד על 12 שהרוב נמצא בכפר מגאר בגליל ובבוקעתה בגולן.

במקביל נמצאים בבידוד מעל ל2300 איש מכל הכפרים שנחשפו למגע עם נדבקים אחרים ומחויבים להיכנס לבידוד, עד היום בכפרים הדרוזים מתחילת התפשטות הנגיף, היו בבידוד כ 4530 אנשים, החלק הגדול למזלם לא נמצא נגוע בנגיף.

בישראל היום נמצאים 3500 חולים בקורונה.

המצב הקשה ביותר שהעדה הדרוזית נקלעה אליו זה אחוז האבטלה שמגיע לרמה שלא הכרנו מאז קום המדינה, מדובר על 49 אחוז של צעירים ומבוגרים משני המינים שעוסקים במפעלים, חברות שמירה, אבטחה, מוסדות חינוך, נהגי הסעות ואוטובוסים, עובדי מסעדות וחנויות, ניקיון ומשק בית, ועוד... שעכשיו בבית ללא תעסוקה בתקווה שיקבלו דמי אבטלה ויוכלו להתקיים.

בעלי העסקים הקטנים והגדולים שמספרם לא מבוטל מוצאים את עצמם במצב אחר שלא הכירו, בו זמנית שאין לקוחות ואין מאיפה להכניס כסף, הם ממשיכים לשלם לספקים וגם מסים לרשויות והשכר החודשי עבור הנכסים שלהם, הם נמצאים במצב מאוד קשה ובזמנים שלא ברור אם יוכלו לצאת מהמצב הזה, כי המדינה לא מתחייבת עוד היום להעניק סיוע ואם כן המדינה ממליצה שזה יהיה סוג של הלוואה, שאם יקבלו מאיפה יחזירו? ומתי כל זה יגמר שאין תשובות לאף אחד.

העדה הדרוזית נמצאת בימים קשים עם הרבה תקווה להתאושש ולצאת מהמצב הזה, אבל בלי התגייסות רחבה עם הפעלת משאבים ותכנון נכון, זה לא יכול להיות, פשוט ההון האישי של הדרוזים יכול להחזיק מעמד לחודשיים עד שלושה חודשים ואז הכל יתפוצץ ואז נראה הרבה מקרי אלימות במשפחה ובחברה ויתכן להגיע לימים של אלימות פלילית עבור המשפחות החלשות והלא מוגנות.

חשוב לציין שאחוז הנדבקים בעדה הדרוזית נמוך וזה בגלל שננקטו אמצעי הגנה והתפרסמו הנחיות מטעם ההנהגה הדתית.

אנשים שרוצים לשתף אותנו בתחושה שלהם, מוזמנים לצור קשר עם המערכת במיל editor@karmelp.co.il או בוואצאפ מספר 0545823934

כולנו יחד נעבור את הימים הקשים האלה.

 

תגובות

3. מירכא לפני 2 חודשים
אנחנו הולכים למקום מאוד קשה
2. פהד לפני 2 חודשים
העדה הדרוזית גודלת בנפשות
1. עדואן לפני 2 חודשים
حكينا كتير خبي قرشك الابيض ليومك الأسود ، بس الكل بدون يركب جيب في הלוואה

מומלצים