נפרדים מרס"ן לוטפי חרב

לוטפי במשך שנים היה הדמות הבולטת באירועים ובבתי הספר בכפרים הדרוזים, אדם מחובר ואהוב על החיילים והמפקדים שעבדו איתו, עכשיו הוא משתחרר אבל נשאר בתחום החינוך, לוטפי "היום אין תקרת זכוכית בפני הדרוזים המתגייסים לצה"ל".

22.09.2019 מאת: אמילי חלבי
נפרדים מרס"ן לוטפי חרב

 

מזה 24 שנים שרס"ן לוטפי חרב משרת בצבא, ובשנים האחרונות מפקד המרחב הדרוזי והצ'רקסי במנהל אוכלוסיות, עכשיו הוא פושט את המדים והולך לתחום החינוך, שהוא כל כך אוהב.

רגע לפני שלוטפי משתחרר מהצבא, בשיחה לפורטל הכרמל"יש כמה אופציות בעבורי, אבל אני כנראה אעסוק בחינוך, כצעד ראשון אני אמור להתחיל לימודים לתואר שלישי, יש לי תואר ראשון במנהל עסקים, ועשיתי תואר במנהיגות חינוכית".

לוטפי מסכם את הדרך שלו בצה"ל: "זו הייתה תקופה מעניינת מאוד ותחושת סיפוק אדירה, במהלך שירותי הצבאי יצא לי לעשות מגוון רחב מאוד של תפקידים, שבהם תרמתי ונתרמתי הרבה, הרבה תפקידים פיקודיים והדרכתיים ורכשתי המון ניסיון".

לוטפי: "רוב שירותי הייתי לוחם קרבי בתפקידי שטח, תרמתי הרבה בהיותי מפקד פלוגה וסמג"ד בבית ספר לקצינים, הכשרתי הרבה קצינים בצה"ל, אבל התפקיד האחרון שעשיתי לדעתי מאוד יחודי בצבא, שיש בו הרבה מקום לקידום יוזמות, ולטיפול מיטבי באוכלוסיית בני המיעוטים וכל מלש"ב שגייסנו הוא עולם ומלואו, הניסיון שבאתי איתו מהשטח תרם רבות להכוונה ולקידום של עוד פרויקטים ששמים את המלש"בים והחיילים שלנו במקום אחר".

לוטפי לא יכול להתעלם מהעידוד והתמיכה שהוא קיבל ומקבל ממשפחתו, "אם יש מישהו שנתן לי את הכוח להיות ולהצליח ברוב שירותי שבקושי ראיתי בית, זו הייתה אשתי ומשפחתי, אז זו הזדמנות להגיד תודה רבה לאשתי עו"ד איה חרב, שהיא שמה את הקריירה שלה בעמדה שנייה ולא ראשונה בכל דבר שקשור לקריירה הצבאית שלי, ואפשרה לי להתקדם ולהתפתח ולהיות כל כולי בעשייה הצבאית, אני אבא לשתי בנות ובן טיליה בת 12, אייל בן 7, ונאי בת שנה וחצי".

בנושא העבודה תחת מפקדים במנהל אוכלוסיות, לוטפי: "יצא לי לעבוד עם 3 ראשי מינהל אוכלוסיות, כל מפקד היה בראש אחר, אני יכול להגיד ששלושתם היו מפקדים מדהימים, מכל אחד למדתי הרבה, ומצד שני ידעתי ולמדתי להתאים את עצמי לדרישות של המפקד והמערכת, ע"מ למצוא את האיזון הנכון לדרישות הצבא, המגזר וקידום הפרויקטים השונים".

לוטפי: "עצם היחודיות של מנהל אוכלוסיות שהוא הגוף המטכ"לי המקשר בין העדה הדרוזית לצבא, בשנים האחרונות היו הרבה אתגרים שהיינו צריכים להתמודד איתם בשטח, אחד האתגרים היה סגירת גדוד 299, אתגר נוסף חוק הלאום, אתגר שלישי כל המצב הסוציואקונומי של בני המיעוטים, שמחייב לעשות יוזמות, כדי לתת להם נקודת פתיחה טובה יותר".

לוטפי מספר על הצבא של היום שפתוח בפני כולם, מתקדם משתדרג ונותן אופציות לחיילים להשתלב ביחידות מגוונות.

לוטפי: "אני יכול להגיד היום שאין תקרת זכוכית בפני הדרוזים המתגייסים לצה"ל, יש לנו את הצבא הכי מוסרי והכי ערכי שיש בעולם, וזה לא סוד כי הצבא דואג למשרתים בתוכו, לי יצא כמעט לשרת בכל תפקיד אפשרי, לחימה, מטה והכל, אני רואה צבא שגם מצליח להשתנות ולעבור חדשנות טכנולוגיה והכל, אבל המרכיב האנושי שזה האדם בצבא נשמר כקוד עליון, כי הצבא שם את האדם במרכז, ולדעתי זה סוד העוצמה של צה"ל".

לוטפי: "הצלחתי להשפיע ולתת דברים שלא היו במנהל אוכלוסיות, ובפאן האישי למדתי להתפתח, ובעיקר בתחום קבלת ההחלטות, להשפיע על אחרים, יש אמירה שאני לוקח איתי כל הזמן ומאמץ אותה "מצליחים אלה האנשים שמגשימים את החלומות שלהם, אבל מנהיגים אלה אנשים שמאפשרים לאחרים להגשים את החלומות שלהם".

את לוטפי יחליף בתפקיד רס"ן חאלד גאנם ממגאר.

מערכת פורטל הכרמל מאחלת לרס"ן לוטפי בהצלחה באזרחות והמשך עשייה מבורכת.

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים