נרשמת עליה באלימות במשפחה בכפרים

בשבועות האחרונים שלטונות החוק ובתי משפט נדרשים לטפל בסוגיית האלימות במשפחה, בין זוגות הורים, ילדים להורים ובין שכנים ובני משפחה, האלימות גולשת ממצב של מילולית לפיזית ובמקרים מסוימים יש פציעות, בעלי מקצוע משייכים את המצב למשבר הקורונה.

08.01.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
נרשמת עליה באלימות במשפחה בכפרים

 

בכפרים הדרוזים במשפחות רגילות ושקטות שנמצאות בשגרה בתקופה האחרונה ישנה עליה במספר מקרי האלימות במשפחה, דבר שמשליך על החברה כולה.

לא פעם מוזעקים צוותים של משטרה וצוותי רפואה לאירועי אלימות במשפחה בכפרים, ויכוח קטן שגולש לאלימות פיזית.

חשוב לציין שהמשפחה היא זירה בה מתקיימים לא מעט מעשי אלימות, בפרט כלפי נשים וילדים:בשנה האחרונה נפתחו במשטרה אלפי תיקים בגין עבירות אלימות גופנית או איומים בתוך המשפחה או בין בני זוג בכל חלקי הארץ, מעל רבע מהתלונות היו מהמגזר הלא יהודי, עוד מזהים שמרבית העבירות בין בני זוג היו כנגד נשים.

אלימות בתוך המשפחה, ובפרט אלימות כלפי נשים, נוטה להחמיר במצבי משבר ולחץ, באירוע הנוכחי של התפרצות נגיף קורונה נוסף עוד גורם שעשוי להשפיע על היקף התופעה של אלימות במשפחה, הסגר שהוטל על הציבור, וההגבלות על פעילות ותנועה, ללא יציאה למסגרות של לימודים, עבודה או פנאי, בני המשפחה נמצאים זמן רב יותר ביחד והתפרצויות זעם מתרחשות כתוצאה מזה בתדירות גבוהה, בנוסף במשפחות רבות שבהן אלימות נגד נשים, הסגר הכניס נשים רבות למלכודת במקום הכי מסוכן עבורן, וסגר אותן עם גבר אלים, ובמצבים של לחץ האלימות עלולה רק לגבור.

כמערכת פורטל הכרמל והצפון אנחנו חשופים להרבה מקרים של אלימות, אנו פונים לגורמים הרווחתיים ולאחראים ברשויות, לשים לב לתופעה שהולכת וגדלה מיום ליום, התופעה המדאיגה הזו עלולה להפוך את הכפר לזירה אלימה, במיוחד בקרב הגיל הרך שגודל באווירה שלא מבקרת את עצמה ומשמיעה ומעלה את הכל בלי להתחשב בסביבה.

 

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים