סאלם שחידים לוחם האש מדריך מצטיין

להכיר את סאלם שחידים מתחנת חיפה שלא פעם התפרסם בתקשורת על פעילות גבורה במסגרת עבודתו, עכשיו סאלם יכול לחייך ולהיות גאה לקבלת תעודת הצטיינות של הפיקוד על יכולת ניהול ותפקוד, שייך סאלם תושב עוספיה בן 35, גרוש ואבא לילדה, לדברים

13.09.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
סאלם שחידים לוחם האש מדריך מצטיין

 

מזה שש וחצי שנים משרת סאלם שחידים ביחידת מכבי אש במרחב חוף ובתקופה האחרונה הועבר ליחידת ההדרכה של יחידות הכבאים והוא שולב כמדריך c-F-B-T סוג לחימה יחודי, יש בישראל רק עשרה מדריכים לשיטה של לחימה בשטח אורבני בהתפשטות אש.

אופן ההכשרה מורכב מ-2 רמות: רמה 1 - הכשרת מדריך ללימוד כימיה ופיסיקה של הבעירה בדגש על העברת החומר בצורה הכי רלוונטית לכל רמה של החניכים, הדגמות מדעיות באמצעות ניסויים, תפעול מכולות CFBT לצורך הדגמה של התנהגות האש בחלל מוקף, הכשרת לוחמי אש להתמודד מול תופעות אש בעזרת טכניקות מתקדמות של הפעלת מזנק וקידום קו, לימוד בניית תיק בטיחות ועמידה בתקנים בינלאומיים.

רמה 2 - הכשרת מדריך ללימוד טכניקות מתקדמות של תקיפת האש תוך כדי שילוב טקטיקות שונות ודגש על ניהול עשן, רכישת יכולת למידה של קריאת אירועי שריפה, בניית תמונת מצב והחלטה על דרכי פעולה. רכישת יכולת תכנון תרגילים בצורה פדגוגית כולל תחקור ולמידה.

סאלם בעל יכולות ניהול ושליטה גבוהות, הוא מסוגל לנהל בכל מצב לחץ ויודע לתת פתרונות גם בזמנים קשים, את זה הכרנו מכתבה שפרסמנו ב-30-11-2015 תחת הכותרת לוחם האש סאלם שחידם הוא גיבור הסיפור.

בשנים האחרונות סאלם חזר בתשובה מה שלא הפריע לו להתקדם ולפרוץ את כל המחסומים ובעיקר להצליח והיום סאלם מקבל תעודת הצטיינות על יכולת עמידה והדרכה ופיקוד יוזמה ועוד.

סאלם מייצג של היחידה בה הוא משרת ומשמש כמדריך לכבאים חדשים.

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים