סא״ל עלא סעד דרך מאתגרת במציאות סבוכה ודינמית

הצעירים הדרוזים אשר פרצו דרך והצליחו לאייש את כל העמדות הצה"ליות ולהגיע להיות דוגמה אישית והשראה לצעירים, אחד מהם רע"ן יע"פ במת"ק עזה סא״ל עלא סעד, בן 40 מכפר יאנוח, שנמצא ביחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים מזה 15 שנה.

07.09.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
סא״ל עלא סעד דרך מאתגרת במציאות סבוכה ודינמית

תמונות דובר מתפ"ש

 

קציני מחלקת הייעוץ לענייני פלסטיניים של היחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים שופכים אור על העשייה מאחורי הקלעים ומברכים לרגל חג נבי סבלאן.

 

לקציני מחלקת היע״פ במתפ"ש במטה, במנהלות התיאום והקישור ביהודה ושומרון ובמנהלת התיאום והקישור לעזה, תפקיד מרכזי בגיבוש תמונת המצב ברחוב הפלסטיני ושיקופה לדרגים השונים.

 

בראיון מיוחד לרגל חגי תשרי וחג נביא סבלאן עה"ש, מספר רע"ן יע"פ במת"ק עזה, סא"ל עלא סעד, על העשייה של המחלקה ומברך לרגל תקופת החגים והחופשות. 

 

סא״ל עלא סעד, בן 40 לחייו מכפר יאנוח, החל את דרכו ביחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים לפני כ-15 שנה. כאשר הגיע לראשונה למנהל האזרחי בשנת 2006 ונחשף לעשייה המגוונת שמוביל המנהל האזרחי במגוון התחומים השונים, עלתה בליבו ההחלטה כי הוא רוצה לקחת חלק מרכזי בעשייה המשמעותית הזו. 

 

 

 

עלא: "עם הצטרפותי ליחידה, בעקבות הידע הנרחב שלי בשפה הערבית הצטרפתי אל ענף היע״פ, שם התאהבתי בדינמיות ובאתגר שבעיצוב ובליקוט תמונת המצב בזירה הפלסטינית, שבסופו של דבר מונגשים אל מקבלי ההחלטות". 

 

בעקבות החיבור לענף, המשיך עלא למספר תפקידי יע"פ ברחבי מנהלות התיאום והקישור השונות ביהודה ושומרון, כאשר בתפקידו האחרון שימש בהצלחה יתרה כרמת״ק עוטף ירושלים, למול האתגרים הרבים שעמדו במהלך התקופה האחרונה.

 

עלא: "כראש מנהלת התיאום והקישור לעוטף ירושלים התמודדתי עם אתגרים רבים ומגוונים, כאשר לאורך כל הדרך פעלנו לשמור על הביטחון באזור, לצד שמירה על מרקם החיים האזרחי.

 

כיום לאחר שלוש שנים כרמת״ק עוטף ירושלים, הצטרף עלא לשורותיה של מנהלת התיאום והקישור לעזה, בראשות רמת״ק עזה, אל״ם משה טטרו. כמי שאמון על ענף היע״פ, הוא רואה בהצטרפותו הזדמנות להתמקצע בזירה חדשה ומרחיבת אופקים - "עזה היא זירה שונה בתכלית מיהודה ושומרון, אבל אני רואה בכך הזדמנות להתמקצע, ללמוד ולחוות בזירה דינמית ומאתגרת. אני מקווה להמשיך ולהביא את הענף להישגים רבים ומשמעותיים".

 

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים