סא"ל שמס:"נלחמים בהתפשטות הקורונה בכפרים"

סא"ל במיל' שמס אבו פארס "מספר הנדבקים בקורונה בכפר ירכא וכפר מנדא מהגבוהים בצפון, העבודה וההסברה בתיאום עם כל הרשויות כדי לעצור את ההדבקה הרבתית, בזמן הזה שומרים על חיי החיילים והמפקדים, ובחברה נוהל חדש לניהול חתונה או כל התקהלות אחרת".

13.08.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
סא"ל שמס:"נלחמים בהתפשטות הקורונה בכפרים"

 

פורטל הכרמל והצפון בשיחה עם סא"ל במיל' שמס אבו פארס, מפקד מרכז אוכלוסייה של מחוז הצפון והגולן, שכולל בתוכו 67 רשויות, והמסביר של המחוז הצפוני בשפה הערבית והעברית לגבי התגוננות מפני הקורונה.

סא"ל במיל' שמס אבו פארס, איש פיקוד העורף שאחראי על ההיערכות של הרשויות בצפון לכל תרחישי החירום כולל תרחיש מלחמתי, רעידת אדמה, וכל תרחיש שיכול לאתגר את הרשות, מאמנים רשות מקומית להיות מוכנה לכל תרחישי החירום, להכשיר ועדת מוכנות לשעת חירום , לדעת לבנות תמונת מצב, לדעת לנתח מצבים, ולדעת להוציא ולקבל החלטות, לדעת לחלק תחומי אחריות ותפקידים לכל מכלול ברשות המקומית.

שמס:"פיקוד העורף מלווה את הרשויות מתחילת משבר הקורונה, אנחנו כולנו תחת מטרייה אחת, במלחמה נגד התפשטות הנגיף בקרב האוכלוסיה, היום אנחנו בגל שני של התפשטות הקורונה, יש לנו קצינים טובים שהם בקשר הדוק עם ראשי הרשויות ונציגי הרשויות, ברגע שמזהים עליה בהדבקות מיד פועלים לבודד ולטפל במקרים כאלו".

שמס:"היום אנו בפיקוד העורף ערים להתפשות הקורונה בחברה הערבית בצפון, ויש עליה משמעותית בכפר ירכא וכפר מנדא, שפתחנו חמ"ל בשני הישובים האלה, לאור העליה בהדבקות בקורונה, כדי לעזור לרשות להתמודד עם המצב".

שמס:"היום בירכא יש מעל 240 מאבחנים שנדבקו בקורונה, מה שאנחנו עושים למשל בירכא עושים פעולות הסברה שמסתובבים עם כריזה ובארבע עיניים מסבירים מה קורה ואיך להימנע מהדבקות נוספת, ואיפה שרואים שיש יותר עליה מיד נכנסים לפעולה, ע"מ למנוע הפצה והדבקה ובחלק מהטיפול אנחנו מפנים למרכזי בתי המלון באזור נהריה ומקומות נוספים, על מנת שנוכל לתת מענה טיפולי מבלי לסכן את שאר בני המשפחה, עד היום רוב החולים כולם במצב קל".

שמס:"לגבי החיילים שלנו הם נמצאים ממוגנים בצורה רצינית באזורים נגועים, אנחנו יודעים איך לשמור ולהישמר מסכנה, אנחנו יודעים איך לעטות מסיכה ולהתמגן נכון ולרחוץ ידיים בצורה נכונה ויודעים לשמור על עצמנו טוב ונכון, לשם כך אין לנו חשיפה למחלה בקרב החיילים שלנו".

שמס:"אנו ערים למצב של זלזול בקרב חלק מהאוכלוסיה, לשם כך העליה במספר החולים רבה, במיוחד בכפרים, תפקידנו לחדד להסביר ולהדריך את התושבים באזור הנגוע בכל האמצעים, כדי לעצור את התפשטות הקורונה, מה שאנחנו מסבירים שזו מגיפה עולמית מסוכנת ביותר עבור כל מדינות העולם, מה שתרם למצב הזה ותרם להרבה נדבקים הייתה עונת החתונות וההתקהלויות, שגרמה לאחוז הדבקה מהיר, ולכן אנחנו מנסים למצוא פתרונות שניתן לחתן ולא להידבק בקורונה ובעיקר לשמור על כולם, אנו מדברים עם בעלי השמחה ואנשי הדת ואימאמים, בעצם כולם מסכימים ושותפים לעזור במלחמה בקורונה".

שמס:"לגבי העבודה בכפרים הלא יהודיים, פיקוד העורף מפקדיו וחייליו עובדים בצורה מקצועית בתיאום עם כל הגורמים במשרדים השונים, כדי לדעת איך להתמודד בבעיה של התפשטות הקורונה, אנחנו מזמינים את כולם להיכנס לדף הפייסבוק, יש שם בכל השפות, מוזמנים לעשות לייק, הקורונה לדעתי תלווה אותנו להרבה זמן".

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים