סגן גלאא סרחאן להרגיש את הכאב של כולם

סגן ג'לאא סרחאן בן 22 מכפר מגאר משרת בפיקוד מרכז במשטרה הצבאית, 70 למדינה ג'לאא נבחר כמצטיין רמ"ט פיקוד מרכז, סגן ג'לאא אדם ומפקד מקצועי ומאוד רגיש ומתחשב, בן למשפחה מעורבת בחברה.

11.04.2018 מאת: אמילי חלבי
סגן גלאא סרחאן להרגיש את הכאב של כולם

סגן ג'לאא סרחאן מכפר מגאר, בן 22 משרת במשטרה הצבאית, התגייס ב03/12/13, למשטרה צבאית, היה מדריך כלואים בכלא 6, לאחר שנה יצא לקצונה, היה בתפקיד סגן מפקד מתקן השהייה בגוש עציון, ועכשיו סגן מפקד משטרה צבאית דן, בין לבין עבר קורס מ״פים, כחלק מהקורס הוא השתתף במשלחת "עדים במדים". השנה, קיבל מצטיין ראש מטה אלוף פיקוד מרכז ליום העצמאות.

סגן ג'לאא בשיחה לפורטל הכרמל, סיפר כי, במסגרת התפקיד הם עוסקים בשיטור ובבילוש, "אנחנו אוכפים תנועה בגוש דן בשיתוף משטרת התנועה, עוצרים ובודקים רכבים, עוצרים חיילים נפקדים שיוצאים לעריקות".

סגן ג'לאא קיבל את הבשורה שהוא מצטיין הרמ"ט לפני שבוע, הטקס יתקיים ב 15/4/18, ג'לאא נרגש מאוד שמעריכים את העשייה שלו.

סגן ג'לאא: "המפקדים שלי המליצו עלי, זה אחד הדברים שמאוד משמחים, לראות שכן מעריכים אותך ורואים את העשייה שלך, וההצלחה שהבאתי בתפקידי עד עכשיו, אני מסופק מזה".

סגן ג'לאא: "יש לי שני אחים, אח גדול בן 23 משוחרר שהולך להתגייס לשב"ס, אח בן 13 שלומד בבית ספר, אבא שלי קב"ט כלא רימונים, אמי מורה למדעים שמלמדת בבית ספר בכפר".

סגן ג'לאא: "השתתפתי במשלחת במסגרת פרויקט עדים במדים, וזה היה בשבילי סגירת מעגל, אני בכיתה י"א השתתפתי במסע למחנות בפולין, היינו הבית ספר הראשון הדרוזי שיצא לפולין, לחוות את זה בתור תלמיד זה לא כמו לחוות את זה בתור קצין על מדים, זה יותר משמעותי, הראייה וההבנה היא אחרת והחוויה היא אחרת".

"להסתובב על מדים כשאתה יודע שאתה לא יהודי ולא מהעם שעבר שואה, אבל אתה שייך לאותה מדינה שאתה חי בה ופתאום אתה במשלחת צה"לית עם המדים והדרגות, היינו כ-300 קצינים ונגדים, הרגשתי מאוד שייך".

סגן ג'לאא: "על השואה למדתי בבית ספר, אבל בצבא התעמקתי בנושא, בשבילי להיות חלק מזה, זה לא קורה כל יום לכל אדם, אחד הרגעים שריגשו אותי במיוחד, שמפקדת הצוות, שמה אותי ראשון, הייתי הדגלן והובלתי את כל המשלחת, בסיכום היום היא אמרה שזה מה שהיא רצתה לראות כל חייה, קצין שהוא לא מהעם היהודי דורך על אדמת פולין במדי צה"ל, אותו שטח שנעשו בו זוועות לעם שלם, מבחינתי זה היה שווה הכל".

סגן ג'לאא: "אני היום במקום אחר לגמרי, התפיסה היא שונה, בתור קצין שמפקד על אחרים, ויש ביניהם כאלה שסבא או סבתא שלהם או סבא רבא עבר את השואה, לשמוע את הסיפורים שלהם, ולהעביר להם את החוויות שלי מהמשלחת לפולין, ואז לעמוד ולהקריא את פקודת הרמטכ"ל ליום השואה, זה מרגש לגמרי, ניצולי השואה הולכים ונעלמים, ואם אנחנו מפקדי הצבא לא נעביר את זה הלאה זה יישכח עם הזמן".

"אחרי שחזרתי לארץ, נשארתי עם אותם מראות שראיתי ואותם סיפורים ששמעתי, זה לא עבר מהר, זה דברים שמחלחלים ועברו הלאה לחברים ולמשפחה".

ג׳לאא שיתף שבן דודו כשהיה בקורס קציני שב״ס בשנת 2010 ,היה אחד מהחיילים ההרוגים באסון הכרמל באוטובוס שנשרף, "זה לא קל למשפחה בכלל, לי באופן אישי איאס היה סוג של אבא שהיה תמיד איתנו ויושב וצוחק איתנו, זו הייתה אבידה גדולה, אני מרגיש שהוא חסר ולא רק ביום הזיכרון, אלא ביום יום, כשאני מעביר סיפורים וחוויות לחיילים שלי אני תמיד מזכיר אותו".

לגבי קריירה עתידית, סגן ג'לאא: "לא תמיד חושב על העתיד הרחוק, לשנתיים הבאות אני ממשיך בצבא, רוצה להמשיך לסבב הבא, יש לי מגוון של תפקידים, בקיצור יש לאן לשאוף".

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים